Miniklere ‘deniz’ Tanıtılıyor

Miniklere ‘deniz’ Tanıtılıyor

Ege’nin Kadın Balıkçıları proje ekibi çocukların doğayı eğlenerek tanımaları amacıyla geliştirdikleri eğitim programıyla Datça ve Bozburun’nun köylerindeki dört ilkokuldan yaklaşık 200 çocuğa ulaştı.A...

Ege’nin Kadın Balıkçıları proje ekibi çocukların doğayı eğlenerek tanımaları amacıyla geliştirdikleri eğitim programıyla Datça ve Bozburun’nun köylerindeki dört ilkokuldan yaklaşık 200 çocuğa ulaştı.

Akdeniz Koruma Derneği tarafından yürütülen ‘Ege’nin Kadın Balıkçıları Projesi’nin koordinatörü ve Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Huriye Göncüoğlu, “Amacımız çocukların eğlenerek denizlerin birçok canlıya yuva olduğunu anlamaları, yörelerine özel denizel türleri tanımaları ve en önemlisi denizel çeşitliliğinin devamlılığı için sürdürülebilir balıkçılığın önemli olduğunu fark etmelerini sağlamak” dedi.

Akdeniz Koruma Derneği tarafından yürütülen ve GEF Küçük Destek Programı (SGP)-COMDEKS fonu ve Vehbi Koç Vakfı tarafından desteklenen Ege’nin Kadın Balıkçıları Projesi, Datça-Bozburun Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde Kadın balıkçıların ekonomik varlıklarını sürdürmelerini sağlamak amacıyla yürütülüyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.