Milletvekilinden Örnek Davranış

Milletvekilinden Örnek Davranış

1 Kasım seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Tunceli Milletvekili seçilen Gürsel Erol, milletvekili maaşını üniversitede okuyan öğrencilere burs olarak vereceğini açıkladı.CHP Tunceli Mille...

1 Kasım seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Tunceli Milletvekili seçilen Gürsel Erol, milletvekili maaşını üniversitede okuyan öğrencilere burs olarak vereceğini açıkladı.

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, İHA’ya seçim süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. CHP’nin Tunceli adaylarını ön seçim yaparak belirlediğini belirten Milletvekili Erol, “Kampanyamızı barış ve hizmet sloganıyla yaygınlaştırarak, insanlarımızla birebir iletişim kurarak milletvekillerinden neler beklediklerini dinledik. Tunceli özgürlükler ve demokrasinin kentidir, cumhuriyet kentidir. Cumhuriyetin temel değer yargılarına bağlı bir kenttir. Bizim her evimizin bir köşesinde Atatürk’ün, bir köşesinde dini inancımızdan dolayı Hazreti Ali’nin resmi vardır. Böylesi siyasi birikimi ve eğitimin yüksek olduğu bir kentte milletvekillerine ağır görev ve sorumluluk düştüğünün bilincindeyim. Bölgemizde her evde bir sorun var. Sorunun temelinde de devletle olan ilişkiler var. CHP milletvekili olarak yalnız Tunceli’nin değil, bölgenin ve Türkiye’nin de milletvekilliğini yapacağım. Tunceli’nin Türkiye genelindeki terör kenti algısını yıkmak ve Tunceli’nin aslında bir cumhuriyet kenti olduğu algısını yaygınlaştıracağım. Halka hizmet etmek için bürokratik ve siyasi ilişkilerimi kullanarak halkın sorunlarını çözmenin mücadelesini vereceğim” dedi.

Kendisine oy versin vermesin herkese teşekkür ettiğini belirten Erol, “Bu halk beni hayatımda gelebileceğim en iyi, en önemli mevkiyle onurlandırdı. Milletvekili olarak ilk sözüm kendilerine ve bana duydukları güvene layık olmak. Güvenlerini suistimal etmemek. Onları siyasal, kültürel anlamda en doğru şekilde temsil etmenin mücadelesini vereceğim. Siyaseti Meclis’te, parlamentoda karşıtlık, kavga üzerinden değil uzlaşma kültürü; kentin ve bölgenin sorunlarına çözüm yaklaşımlarını anlatarak yapacağım” diye konuştu.

“MİLLETVEKİLİ MAAŞIMI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS OLARAK VERECEĞİM”

Seçim sürecinde birçok insanın çaresizliğini gördüğünü ifade eden Milletvekili Erol, “Özellikle eğitim hayatındaki gençlerimizin inanılmaz şekilde ekonomik zorluklarla karşılaştıklarını gördüm. Zaman içinde daha çok insana yardım etmenin mücadelesini vereceğim. Ama ilk etapta kendi yetkimle verdiğim bir kararım var. Eğer bu halkın sayesinde milletvekili olduysam ve milletvekilliğinden dolayı Meclis’ten maaş alacaksam bu maaşı ben bu halkın çocuklarına vermeliyim. Ben bu halkın sayesinde milletvekili oldum, bana bu onur yeter. Milletvekilliği maaşını kendi harcamalarım için kullanacak değilim. Bu maaşı da Tunceli halkının, Dersim halkının çocuklarına hibe olarak; eğitimlerine katkı sunmak için burs olarak vereceğim. Allah yolumuzu açık etsin diyorum” dedi.

Milletvekili Erol, Tunceli siyasetine de yeni bir anlayış getireceklerini kaydederek, “Yüklendiğim sorumluluğun ağır olduğunun farkındayım. Kimsesizlerin kimsesi, gariban ve çaresizlerin umudu olacağız” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.