Millet Partisi adaylarını tanıttı

Millet Partisi adaylarını tanıttı

7 Haziran Genel Seçimleri'nde Konya'yı temsil edecek milletvekili adaylarını tanıtan Millet Partisi (MP), seçimlere “Muhteşem Türkiye” sloganıyla hazırlanıyor.

7 Haziran Genel Seçimleri'nde Konya'yı temsil edecek milletvekili adaylarını tanıtan Millet Partisi (MP), seçimlere “Muhteşem Türkiye” sloganıyla hazırlanıyor. Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Konferans salonunda gerçekleyen aday tanıtım programına Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, Genel Başkan Yardımcısı Filiz Edibali ve çok sayıda parti üyesi katıldı. Programda açıklamalarda bulunan Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, ülkenin karanlık bir çıkmaza doğru ilerlediğini ifade etti. “Tayyip Bey Türk halkını yanıltmak istiyor” diyen Edibali, “Başkanlık sistemi diktatörlükle yönetilen ülkelerin temel yönetim biçimidir. Zannediliyor ki, başkanlık sistemi ülkenin kurtuluşudur. Bir de başkanlık sistemini halka sanki iyi ve gerekli bir şeymiş gibi lanse etmeye çalışıyorlar. Bunu da satın aldıkları medya kanadı ile yapıyorlar. Tayyip Bey'e göre demokrasi istediğini asmak, istediğini kesmektir. 7 Haziran'da sandıktan ölüm bile çıkabilir. Türkiye böylesine karanlık ve adaletsiz bir biçime doğru ilerlemektedir. Daha doğrusu ülkemiz adaletsiz temeller üzerine kurulmuştur.

Milli ve İslami değerlerimizi altüst ettiler. Devlet nazik ve hassas bir kurum olmalıdır. Ancak bunların iktidarında devlet korku tüneline döndü. Tayyip Bey bir intikam savaşı içerisinde, yargıyı mahvetmiştir. Toplum toplumdan ayrıştırılıyor. Bizim temelimiz hukuk devletidir. Ancak yapılan son uygulamalar bunun aksini söylüyor. Düzeni sağlamak asıp kesmek ile olmaz. Devletimizin akıllı ve güvenli bir kurum olmasını sağlayacağız. Millet Partisi'nin iktidarında, yolsuzluklar, yalanlar, yoksulluklar son bulacaktır. Devlet tekrar güvenli kurum olma özelliğini kazanacaktır" dedi. MP Konya İl Başkanı Ahmet Kara ise iktidarın açılım ile Türkiye'nin başına bela açtığını belirterek şunları söyledi: “Aynı belayı şu an sözde Ermeni soykırımı ile açacaklar. Türk-İslam'da zulüm yoktur. 'Ölen zalim öldüren mazluma ne yaptı ki' sözünü hatırlatmak istiyorum. Bizim yaptığımız onların bize yaptığı yanında devede kulak kalır. Ülkeyi yıprattılar ve yıpratmaya devam ediyorlar. Sadece ekonomi kötü değil, eğitim de çok kötü bir şekilde. Ahlak ve aile yapısı bozuluyor. Bu tehlikeyi göremiyorlar ama biz görüyoruz. Bunun için amacımız ve hedeflerimiz belli.”

MEHMET AKİF SÜTÇÜ merhabahaber.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.