Mhp Yeni Yönetimi Basına Ve Kamuoyuna Tanıtıldı

Mhp Yeni Yönetimi Basına Ve Kamuoyuna Tanıtıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Milliyetçi Hareket Partisinde görev dağılımı yapıldı. İlçe binasında yeni yönetim kurulunu tanıtan İlçe Başkanı Talat Şeker, 500 Uygur Türk’ünün Tayland’dan Kayseri’ye getir...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Milliyetçi Hareket Partisinde görev dağılımı yapıldı. İlçe binasında yeni yönetim kurulunu tanıtan İlçe Başkanı Talat Şeker, 500 Uygur Türk’ünün Tayland’dan Kayseri’ye getirilmesinden dolayı emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi.

Parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Talat Şeker, yeni yönetim kurulu üyelerini basına ve kamuoyuna tanıttı. Toplantıda Tayland’da ormanlık alanda saklanan yaklaşık 2 bin Uygur Türk’ünden beş yüzünün Kayseri’ye getirildiğini ve bunda emeği geçenlere teşekkür ettiğini kaydeden Şeker, "Seçilmiş olan arkadaşlarımızla geçen hafta yapmış olduğumuz ilk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımını gerçekleştirdik. Bunlara ek olarak da ulusal gündem de olan bir konuyu da sizinle paylaşmak istiyorum . Son iki üç aydır Çin sınırları içerisinde bulunan Doğu Türkistan bölgesinde, Çin zulmünden ve baskısından kaçarak Tayland’da bir ormanlık alanda 2 bin kadar soydaşımız Uygur Türk’ü burada mahsur vaziyetteydi . Dün itibarıyla 500 tane Uygur Türk’ü , Tayland’ın ormanlık bölgesinden alınarak şuan Türkiye’mizde Kayseri’de devlet lojmanına yerleştirilmiş durumdadır. Burada emeği geçen devlet yetkililerine teşekkür ediyorum ve geriye kalan bin 500 tane soydaşımızın en kısa zamanda Türkiye’ye sığınma haklarının bir an önce yerine getirilmesini talep ediyoruz" dedi.

Toplantının ardından Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Talat Şeker ve yeni yönetim kurulu üyelerinin tanıtımını yapıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.