MASKİ, 4. Uluslararası Su Kongresi’ne katıldı

MASKİ, 4. Uluslararası Su Kongresi’ne katıldı

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, İZSU'nun ev sahipliğinde düzenlenen 4. Uluslararası Su Kongresi'nin açılış törenine katıldı.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, İZSU'nun ev sahipliğinde düzenlenen 4. Uluslararası Su Kongresi'nin açılış törenine katıldı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, İZSU Genel Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen 4. Uluslararası Su Kongresi'ne katıldı. "Akıllı Şehirlerde Su Yönetimi" ana temasıyla Fuar İzmir'de düzenlenen kongrenin açılış töreninde; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız, DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker ve İZSU Genel Müdürü Fügen Selvitopu ile çok sayıda uluslararası düzeyde katılımcı yer aldı. 2-4 Kasım tarihleri arasında devam eden kongrede, sağlık ve çevreye ilişkin altyapı yatırımcılığı ile sağlıklı su temininde izlenmesi gereken akılcı yöntemler masaya yatırılıyor. Su kaynakları yönetimi, yenilikçi atıksu arıtma teknolojileri, atıksuların yeniden kullanımı ile su, enerji ve politikalar gibi oturumlarla zenginleştirilen kongre kapsamında, altyapının bilişim teknolojilerinden yararlanarak kurulabilmesine ilişkin sunumlar gerçekleştiriliyor.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, "MASKİ Genel Müdürlüğü olarak, Manisa'nın 17 ilçesine kaliteli su ve atıksu hizmeti sağlıyoruz. Coğrafi koşulları gereği su ihtiyacımızı yüzde 90 oranında yeraltı sularından karşılandığı ilimizde,etkin ve akılcı su yönetimi, bizim için daha da önem kazanıyor. Bu amaçla hayata geçirdiğimiz çevreci yatırımlarımız ve yenilikçi uygulamalarımızla Manisamızın tamamına eşit hizmet ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. İlimiz genelinde gerçekleştirdiğimiz içme suyu hattı ve deposu yenilemelerimizle birlikte içme suyu arıtma tesislerimiz sayesinde vatandaşımıza ulaşan suyun daha sağlıklı ve kaliteli hale getirilmesini sağlıyoruz. Ciddi maliyetler ve çalışmalarla hizmete kazandırdığımız çevre dostu atıksu arıtma tesislerimiz sayesinde de evsel nitelikli atıksularımızın şehrimizin doğasına ve insanına zarar vermeden arıtılarak doğaya salınımını gerçekleştiriyoruz. Gelişime ve ilerlemeye açık bir kurum olarak, fikir alışverişinde bulunabileceğimiz her ortamda olmaya özen gösteriyoruz" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.