Malazgirt’te Halk Toplantısı

Malazgirt’te Halk Toplantısı

Muş'un Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı, her hafta yaptığı geleneksek halk toplantısına işlerinin yoğunlu sebebiyle iki hafta...

Muş'un Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Soner Kırlı, her hafta yaptığı geleneksek halk toplantısına işlerinin yoğunlu sebebiyle iki hafta aradan sonra tekrar yaptı.

Her hafta halk toplantılarına ara vermeden devam eden Kaymakam Kırlı, işlerinin yoğunlu sebebiyle ara verdiği halk toplantılarına kaldığı yerden devam etti. Yeniden halk toplantılarına devam eden Kaymakam Kırlı,"İşlerimizin yoğunluğundan dolayı vatandaşlarımızla yaptığımız halk toplantılarına iki hafta aradan sonra tekrar yapma fırsatı bulduk. Elimizden geldiği kadar halk toplantılarını sürdürmeyi düşünüyoruz. Kaymakamlığımız ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın imkânları ve mevzuatlarımızın ön gördüğü çerçevede ilçemizde yaşayan dar gelirli tüm vatandaşlarımıza yardım etmeye çalışıyoruz. Bu toplantılarda sadece gıda, giyim ve barınma ihtiyaçlarını değil, tüm ihtiyaçlarına çare bulmaya çalışıyoruz. Çok hasta olan vatandaşlarımıza gerekli kurumlarla irtibata geçerek tedavi imkânı olan hastalarımıza tedavi olmaları için yardımlarda bulunuyoruz" dedi.

"Yardım kömürleri en kısa zamanda dağıtılacak"

İlçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarının kapılarının herkese sonuna kadar açık olduğunu kaydeden Kaymakam Kırlı, "İlçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının kapıları vatandaşlara sonuna kadar açıktır. Çok şükür yaptığımız toplantılar neticesinde vatandaşlarımızın ihtiyaçları önemli ölçüde giderildi. Bu yıl yakacak sorunu yaşamamak için tüm girişimlerde bulunduk. Daha kömür gelmeden kömürlerimizin taşıma işi ihalesini yaptık. Yardım kömürlerimizde şuan paketleniyor çok kısa zamanda oda gelecek ve ilçedeki tüm yardıma ve yakacak kömüre ihtiyacı olan her kese dağıtım yapacağız. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın tüm kış buyunca yakacaklarını temin ettik" şeklinde konuştu.

Her hafta geleneksek hale gelen halk toplantılarına katılan vatandaşlar ise, Kaymakam Soner Kırlı'ya bu samimi davranışlarından dolayı teşekkür ettiler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.