Mahçiçek: “bu Millete Diz Çöktürmek İsteyenlere Fırsat Vermediniz”

Mahçiçek: “bu Millete Diz Çöktürmek İsteyenlere Fırsat Vermediniz”

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, muhtarlar ve AK Parti Mahalle Temsilcileri ile bir araya geldi. 1 Kasım seçimlerinde Onikişubat bölgesinde elde edilen büyük başa...

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, muhtarlar ve AK Parti Mahalle Temsilcileri ile bir araya geldi. 1 Kasım seçimlerinde Onikişubat bölgesinde elde edilen büyük başarı dolayısıyla muhtarlara ve mahalle temsilcilerine teşekkür eden Mahçiçek, “Bu millete diz çöktürmek isteyenlere fırsat vermediniz” dedi.

Liva Düğün Salonu’ndaki programda konuşan Mahçiçek, Türkiye’nin 1 Kasım seçimleriyle birlikte çok büyük bir badireyi atlattığını söyledi. 7 Haziran sonrasında Türkiye’nin her taraftan kuşatma altına alınmaya çalışıldığını belirten Mahçiçek, “Cenab-ı hakkın yardımıyla, bu güzel ülkenin güzel insanlarının gayreti ve duası ile bu badireyi atlattık” diye konuştu.

Mesele memleket meselesi olduğunda her şeyin ikinci plana atılması gerektiğini ifade eden Mahçiçek, şöyle devam etti:

“Gerçekten bazen siyaset üstü düşünmemiz lazım. Bu ülkenin geleceği söz konusu olduğunda, memleket meselesi söz konusu olduğunda siyaseti bir tarafa koymamız lazım. İşte 1 Kasım’da bu millet tam da bunu gösterdi. 7 Haziran’da bir seçim olmuştu. O kısa süren dönemde herkes bize karşı silahlarını doğrulttu. Türkiye’nin tekrar diz çökmesini istediler. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hepimize ders vermek istediler. Ama başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Hükümetimiz ve milletimize diz çöktürmek istediler. Diz çökmedik. Bu her türlü takdirin üzerindedir. Bizi bölmek isteyenlere, seçiden bir gün öne iç savaş geliyor diyenlere büyük bir ders verdik. Hem ülkemizi sıkıntılardan belalardan kurtardık, hem de işin doğrusu ekmek kapılarımızı kurtardık. Bu ülkede Allah korusun bir koalisyon olsaydı, çok şeyimizi kaybedecektik.”

1 Kasım seçimleriyle birlikte Türkiye’de demokrasinin de perçinlendiğini dile getiren Mahçiçek, “Şimdi Allaha şükür 1 Kasım’dan sonra artık Türkiye’de daha güçlü bir demokrasi var. Onların anladığı manada demokrasi değil, milletimizin, yani sizlerin anladığı manada demokrasi var. Çünkü artık sizin seçtikleriniz bu ülkeyi yönetecek. Önümüzü kesme imkanları, fırsatları artık kalmadı. Ama yine de rehavete kapılmayacağız. Rehavete düşmeyeceğiz. Çünkü içerden ve dışarıdan bu ülkeye zarar vermek isteyenler durmaz. Öyleyse biz de dikkatli olmalıyız. İnşallah bu birlikteliğimizi bu beraberliğimizi hiçbir zaman kaybetmemeliyiz. Yeter ki biz ufak anlaşmazlıkları atalım. Aramızdaki çekişmeleri bırakalım. Makamlar gelir geçer. Önemli olan aramızda bir gönül köprüsü kurmak. Çünkü arkamızdan ya hayırla yad ediliriz, ya da kötü şeylerle anılırız. Cenabı Allah hepimizi hayırla yad edilen kullarından eylesin. Gerçekten bu güzel tablonun alınmasında sizlerin büyük emeği var. Allah hepinizden razı olsun. Allah sizleri var etsin, yokluğunuzu göstermesin” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.