Liderlerliği Anlattı

Liderlerliği Anlattı

İzmir Ticaret Odası koordinasyonluğunda düzenlenen CEEMAN Dinamik Toplumlarda Uluslararası Yönetim Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Dancia Prug bugüne kadar gördüğü en etkili liderin Mustafa Kemal...

İzmir Ticaret Odası koordinasyonluğunda düzenlenen CEEMAN Dinamik Toplumlarda Uluslararası Yönetim Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Dancia Prug bugüne kadar gördüğü en etkili liderin Mustafa Kemal Atatürk ve Nelson Mandela olduğunu söyledi.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) koordinasyonluğunda düzenlenen CEEMAN Dinamik Toplumlarda Uluslararası Yönetim Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dancia Prug’un katılımıyla “Liderlik Sanatı” konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansın açılış konuşmasını yapan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş yaptı. Açılışta konuşan İZTO Başkanı Ekrem Demirtaş ise “Rüzgara yön veremeyiz ama doğru bir lidersek yelkenimizi rüzgarda doğru yönlendirebiliriz” dedi. İZTO’ya konuk olan Dinamik Toplumlarda Uluslararası Yönetim Geliştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Dancia Prug, “Liderler ve girişimciler karmaşık zorluklara baş etmek zorunda. Çünkü çevre hızlı değişiyor ve değişiklikler üzerindeki etkileri bilmek lazım. Liderler hızlı bir şekilde yaratıcı olmalı, inovatif olmalı” dedi.Bir liderin mutlaka güvenilir olması gerektiğini belirten Prof. Dr. Prug, bir insana "Yalın ayakla dolaşın" derken kendisi lüks içinde yaşayan kişinin lider olamayacağını söyledi. Liderliğin bir diğer önemli özelliğinin ise ne yapılacağı, nereye gidileceği konusunda insanların vizyona inanmasını sağlamak olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Prug, dar görüşlü insanların ise iyi lider olamayacağını belirtti. Prof. Dr. Prug, Atatürk’ün liderliği hakkında ne düşündüğü sorusuna ise "Atatürk’ü biz ilkokulda öğreniyoruz. En büyük liderler benim için Atatürk ve Nelson Mandela’dır. Bunu Türkiye’de olduğum için söylemiyorum. Gerçekten inandığım için söylüyorum. Bu konuda çok inceleme yaptım" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.