Kuzey Ege Turizm Zirvesi Yapıldı

Kuzey Ege Turizm Zirvesi Yapıldı

Çanakkale Rehberler Odası (ÇARO) ve TÜRSAB Çanakkale Körfez BYK işbirliği ile düzenlenen Kuzey Ege turizm zirvesi, turizmcileri bir araya getirdi.Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ başkanlığınd...

Çanakkale Rehberler Odası (ÇARO) ve TÜRSAB Çanakkale Körfez BYK işbirliği ile düzenlenen Kuzey Ege turizm zirvesi, turizmcileri bir araya getirdi.

Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ başkanlığında düzenlenen toplantıya, Balıkesir Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Çanakkale Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Çaro Başkanı Adem Biçer, TÜRSAB Çanakkale Körfez Byk Başkanı Turgay Kılıç ile çok sayıda rehber ve acenteci katıldı. Toplantıda, bölgedeki sorunlar ele alınarak Çanakkale ve Balıkesir Bölgesinde turizmin iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve denetlenmesi hususları ve 2015 yılında izlenecek politika görüşüldü.

TÜRSAB Çanakkale Körfez BYK Başkanı Turgay Kılıç, “Bölgemizdeki turizm faaliyetlerinin gelişmesi ve bunun bölgeye katkı vermesini sağlamak için işbirliği içinde hareket edilmesi herkesin faydasına olacaktır. Bu hususta üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Bu tarz buluşmaların sıklıkla yapılmasını temenni eder, bütün katılımcılara şükranlarımı sunarım” dedi. ÇARO Başkanı Adem Biçer, “Kuzey Ege Bölgesinde bulunan Balıkesir ve Çanakkale bir bütündür. Gerekli alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra Türkiye’nin en büyük turizm destinasyonu haline gelecektir. Biz, turizm paydaşları da Merkezi İdare ve Yerel Yönetimlerin destekleriyle bölgenin kalkınmasında üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmek için her zaman imkanlar dahilinde hazırız. Çaro olarak Hizmetiçi Eğitim programları düzenleyerek bölgede ikamet eden nitelikli rehber sayısını artırıyor ve payımıza düşen vazifeyi yerine getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunun yanı sıra turizm faaliyetlerinin huzurlu, güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için denetimlerin Kültür ve Turizm Müdürlüğü, ÇARO ve TÜRSAB işbirliği ile yapılması daha verimli ve daha etkili olacaktır. Bu nedenle ilgili mevzuatlar gereği herkesin üstüne düşeni yapması gerekmektedir ve Sayın Valimiz ve Müdürlerimizden bu hususta destek vermesini arz ediyoruz. Başta Sayın Valim olmak üzere tüm katılımcılara zamanlarını ayırarak geldikleri için teşekkür eder, sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunarım” diye konuştu Çanakkale ve Balıkesir Kültür ve Turizm Müdürleri Kemal Dokuz, Mustafa Çaltı ve Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ ise kurumlar olarak düzenlenecek faaliyetlerde ve denetimlerde yetkileri dahilinde gereken desteği vereceklerini belirterek ÇARO ile TÜRSAB Yönetimlerine bu kahvaltı programı nedeniyle teşekkür ettiler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.