Kuru Kayısı Alımı Beklentisi Sürüyor

Kuru Kayısı Alımı Beklentisi Sürüyor

Malatya Kayısı İşletmeleri Derneği (MAKİD) Başkanı Rahmi Semiz, okullarda dağıtılması için kayısının alınması durumunda 2015 üretim yılına sıfır kayısı stokuyla girileceğini belirterek, bu durumunda k...

Malatya Kayısı İşletmeleri Derneği (MAKİD) Başkanı Rahmi Semiz, okullarda dağıtılması için kayısının alınması durumunda 2015 üretim yılına sıfır kayısı stokuyla girileceğini belirterek, bu durumunda kayısı üreticilerinin hak ettiğini almış olacağını söyledi.

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun, Manisa ziyaretinde Ege Bölgesinde üretilen üzüme destek amacıyla, yıllık 60 bin ton kuru üzümün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınarak öğrencilere dağıtılmasının sözünü verdiğini hatırlatan MAKİD Başkanı Rahmi Semiz, “Bizler de Malatya kayısı üreticileri olarak hialınacaka üzümün yüzde 15’i kadar kayısının alınarak, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, mehmetçiklerimize ve öğrencilerimize dağıtılması konusundaki talebimizi Başbakanlığımıza ve tüm Malatya Milletvekillerimize ileterek bu konuda destek olmalarını beklediğimizi arz ettik” dedi.

Kayısı konusunda iktidar ve muhalefet partisi milletvekillerinin desteğinin kendilerini memnun ettiğini belirten Semiz, yapılan görüşmelerin ardından önümüzdeki günlerde kayısı alım taleplerinin olmasını beklediklerini belirtti. MEB’in kayısı üreticilerinin elinde bulunan son ürünlerini de değeriyle alması durumunda yeni sezona sıfır stok ile girileceğini belirten Semiz, “2015 üretim yılına sıfır stokla giriyor olmamız, üreticilerimizin hak ettiğini alacağını göstermektedir. Bu da Malatya Ekonomimize canlılık getirecektir. İnşallah 2015 yılında herkesin yüzü gülecektir” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.