Küçükcan Agit Toplantısı İçin Viyana’ya Gitti

Küçükcan Agit Toplantısı İçin Viyana’ya Gitti

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) Müslümanlara Karşı Hoşgörüsüzlük ve Ayrımcılık ile Mücadele Özel Temsilcisi AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan, AGİT Daimi Konseyi y...

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) Müslümanlara Karşı Hoşgörüsüzlük ve Ayrımcılık ile Mücadele Özel Temsilcisi AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan, AGİT Daimi Konseyi yıllık toplantısına katılmak için Viyana’ya gitti.

Talip Küçükcan’ın özel temsilci sıfatıyla AGİT Daimi Konseyi toplantısında Müslümanların karşılaştığı sorunlara ilişkin hazırladığı raporu sunacağı, AGİT üyesi ülkelerde Müslümanların uğradığı adaletsizlik, ırkçılık, ayrımcılık, haksızlık ve hoşgörüsüzlük ile nasıl mücadele edilmesi gerektiğine ilişkin öneriler sunacağı bildirildi.

Küçükcan’ın 2 yıldır ABD, Rusya, Hollanda, Fransa, Danimarka gibi ülkelerde konuyla ilgili incelemeler yaptığı, bu çerçevede ilgili devletlerin yetkilileri yanında Müslüman sivil toplum kuruluşları ve dini kurumlarından bilgi aldığı ve veri topladığı biliniyor.

Milletvekili Küçükcan yaptığı incelemeler ışığında yazdığı raporları AGİT Dönem Başkanlığı’na sunuyor. Hazırlanan raporların Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’na (AGİT) üye ülkelerde Müslümanlara karşı ayrımcılık ve hoşgörüsüzlük içeren politika ve uygulamaları ortadan kaldırmayı amaçladığı ifade ediliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.