Küçük Göğüslere Göğüs Büyütme Ameliyatı İle Estetik Çözüm

Küçük Göğüslere Göğüs Büyütme Ameliyatı İle Estetik Çözüm

Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Nazmi Bayçın, küçük göğüslere “izsiz göğüs büyütme ameliyatı” ile estetik çözümün mümkün olduğunu söyledi.15 yıldan daha fazla bir süredir bu alanda hem yurt içinde hem...

Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Nazmi Bayçın, küçük göğüslere “izsiz göğüs büyütme ameliyatı” ile estetik çözümün mümkün olduğunu söyledi.

15 yıldan daha fazla bir süredir bu alanda hem yurt içinde hem de yurt dışında önemli çalışmalara imza atan ve kendisi de “izsiz göğüs büyütme ameliyatı” adını verdiği bir teknik geliştiren Dr. Nazmi Bayçın, kadınlara uygulanan göğüs büyütme ameliyatı ile ilgili olarak, “Göğüsler bir taraftan kadınlığı ifade ederken diğer taraftan da kadının estetik görünümünde de büyük bir yere sahiptir. Göğüslerde tek taraflı ya da çift halinde gelişme kusurları olabilir. Ya da hamilelik sonrasında kilo verildiği sırada da göğüsler eski halinden daha küçük hale gelebilir. İşte bu gibi durumlarda daha büyük ve dolgun göğüsler elde ederek estetik olarak daha iyi bir görüntü elde etmek göğüs büyütme ameliyatı ile mümkündür” dedi.

“GÖĞÜSLERİNİZ BEDENİNİZLE ORANTILI OLARAK BÜYÜMELİ”

Ameliyat sonrasında göğüslerin hangi ölçülere büyümesi ile ilgili olarak Opr. Dr. Nazmi Bayçın yaptığı açıklamada, “Ben göğüsler için belirlenecek büyütme oranına kişinin beklentilerini, mevcut göğüs büyüklüğü ve beden ölçülerini dikkate alarak karar veriyoruz. Bu konuda ameliyat olacak kişinin de hemfikir olması için gerekli bilgilendirmeleri yapıyorum. Bedeninizde orantısız olarak kalacak göğüsler de estetik açıdan çok iyi sonuçlar ortaya koymayabiliyor. Göğüslerdeki sarkmalar, gevşemeler ya da sönmeler göğüs büyütme ameliyatının verimliliğini ortadan kaldırabilir. Çünkü ameliyat sonrasında da bu sarkma ve çökmeler devam edeceği için yine silikonun üzerinden de sarkmaya devam edecektir. Bu da kötü bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle böyle durumlarda göğüs büyütme ameliyatını, göğüs dikleştirme operasyonu ile birlikte yapmak gerekir” diye konuştu.

“NE TÜR SİLİKONLAR KULLANILIYOR?”

Göğüs büyütme ameliyatında kullanılan teknikler ve implantlar hakkında da açıklamalar yapan Nazmi Bayçın, “Göğüs büyütme ameliyatı göğüs alt kenarından, meme ucundan ya da koltuk altından uygulanabiliyor. Ben özellikle kendi geliştirdiğim izsiz göğüs büyütme ameliyatı tekniği ile koltuk altından 1.5 cm’lik bir kesi açarak ameliyatı gerçekleştiriyorum. Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılan silikonlar ise şekillerine göre damla ve yuvarlak silikonlar olarak ikiye ayrılıyor. Yine içerisindeki maddelere göre de serum fizyolojik içeren ve silikon içeren implantlar olarak ayrılıyor. Silikon içerenler de kendi içinde sıvı silikon içerenler ve daha katı olan kohezif silikon içeren implantlar olarak ayrılır. Bu silikonlar ameliyat sırasında göğüs kasının altına ya da üzerine yerleştirebilir” şeklinde konuştu.

“GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATI SONUCUNU ETKİLEYEN FAKTÖRLER”

Ameliyatın sonunda elde edilecek sonuçların başarısını etkileyen faktörler hakkında da Opr. Dr. Nazmi Bayçın, “Operasyonun başarısını etkileyecek etkenleri sıralayacak olursak, göğüslerin mevcut büyüklüğü, göğüs gelişiminde ortaya çıkmış olan şekil bozuklukları, göğüs dokusunun sarkıklığı, göğüs kafesinin şekli, meme dokusunun gevşekliği, kalınlığı ve dolgunluğu, meme tabanının genişliği, cildin mevcut elastikiyet durumu ve ameliyat için hazırlanan operasyon planı şeklinde sayabiliriz” açıklamasını yaptı.

“GÖĞÜS BÜYÜTME AMELİYATI SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ NASIL?”

Gerçekleştirilen göğüs büyütme ameliyatlarının iyileşme dönemi hakkında da açıklamalarda bulunan Dr. Bayçın şunları söyledi: “Ameliyat sonrasında rahatsızlık oluşturacak düzeyde ağrılar ortaya çıkmayacaktır. Oluşabilecek ağrılar da normal ağrı kesiciler ile kontrol altında tutulabilir. Ameliyat nedeniyle göğüslerde şişlik ve morarma olabilir. Eğer morluk ve şişlikler oluşursa da bunlar 10 gün içinde tamamen kaybolacaktır. Ameliyattan 2 ya da 3 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Ameliyatta kendi kendine eriyen gizli dikişler kullandığım için dikiş aldırmak gibi bir zahmete katlanmanıza gerek olmaz. Ameliyat sonrasında göğüs bölgesine yaklaşık 2 hafta süresince bandaj uygulanır. 2 haftanın sonunda yaraların iyileşmesi ile havuza bile girebilirsiniz.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.