KPSS için hazırlanan kitabın gelirini şehit aileleri ve gazilere verdi

KPSS için hazırlanan kitabın gelirini şehit aileleri ve gazilere verdi

Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girecekler için hazırlanan "Tarihin Sultanı Tamamı Çözümlü Soru Bankası" kitabından elde edilecek gelirin tamamı...

Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girecekler için hazırlanan "Tarihin Sultanı Tamamı Çözümlü Soru Bankası" kitabından elde edilecek gelirin tamamı şehit ve gazi ailelerine bağışlanacak.

"Tarihin Sultanı" eserinin tüm geliri 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) bağışlanacak. Elde edilen gelir ise, MİDDER'in düzenleyeceği organizasyon ile şehit, gazi aileleri ve yakınlarına katkı sağlamak adına yapılan bir çalışmada kullanılacak.

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Başkanı Serhat Çağ, Pusula Akademi Yayınları Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ural ve "Tarihin Sultanı Tamamı Çözümlü Soru Bankası" kitabının yazarı Bilal Takçı bir araya gelerek, protokol imzaladı.

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Başkanı Serhat Çağ, kitaptan elde edilecek gelirin tamamının şehit ve gazi aileleri için kullanacağını ifade etti. Çağ, "Pusula Akademi Eğitim Kurumları ile protokol imzaladık. 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği olarak gelecek nesillere önem veren bir sivil toplum örgütüyüz. Onlar bizim geleceğimizi teminatıdır. 15 Temmuz işgal girişiminde meydanlarda, sokaklarda canı pahasına vatanına sahip çıkan gençlere biz de 15 Temmuz sonrasında sahip çıkmayı ve bu ideolojiyi, milli birliktelik ruhunu anımsatmayı ve hatırlatmayı amaçlıyoruz" dedi.

Pusula Akademi'nin bu yönde yapmış olduğu organizasyonun çok anlamlı olduğunu söyleyen Çağ, şöyle devam etti:

"KPSS sınavına hazırlanan gençlerimize Bilal hocamızın hazırlamış olduğu "Tarihin Sultanı Tamamı Çözümlü Soru Bankası" kitabına sponsorluk anlaşması gerçekleştirdik. Bu kitaplardan elde edilecek gelirin bir kısmı 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneğine bağışlanacak. Bize gelecek bu bağışları ülkemizin müdafaası için vatan için canını veren şehitlerimiz için, yaralanan gazilerimiz için tüm organizasyon ve faaliyetlerinde kullanacağız. 15 Temmuz yıl dönümüne de bu projeyi tamamlamış olacağız. Bu tarz etkinlik ve protokollerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tüm sivil toplum kuruluşları ile özel sektörün bu tür anlaşmalar yapıp destekler vermesini istiyorum. Bizler sivil toplum örgütleriyiz. Kendi yağımızda kavrulmaya çalışıyoruz. Bu tarz destekler de bize iyi anlamda fayda sağlıyor."

Pusula Akademi Yayınları Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ural, KPSS'ye hazırlanacak olan memur ve öğretmen adaylarının esere sahip çıkması gerektiğini söyledi. Ural, "15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği ile beraber yapmış olduğumuz ortak bir protokol neticesinde böyle bir fikir çıktı. Bu kitabın tüm geliri 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneğinin katkılarıyla onlara bağışlayacağımız bedeller tüm şehit ve gazi yakınlarına bağışlanacaktır. Eserin üzerinde görsel ve tanıtımları yer aldı. Bu protokol neticesinde KPSS'ye hazırlanacak olan memur ve öğretmen adaylarımıza bu ruhu yaşatmak adına bu esere sahip çıkmalarını ve bu eseri bir an evvel en yakın kitap evinden temin etmelerini istiyoruz" dedi.

"Tarihin Sultanı Tamamı Çözümlü Soru Bankası" kitabın yazarı Bilal Takçı ise şunları kaydetti:

"Kitabın tüm gelirini 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneğine bağışladık. Dernek de bizim bağışladığımız geliri tüm şehit ve gazilerimize aktaracak. Şehit ve gazilerimize nasıl destek olabilir, ne şekilde katkı sağlayabiliriz bunu düşündük. Ben bir kitap yazarıyım, bir soru bankası çıkardım ve yayınevi olarak da hemfikir bir şekilde çorbada bizim de bir tuzumuzun olmasını isteyerek dernek aracılığıyla bağışladık. Türk vatandaşı olarak kendi sorumluluğumuzu yerine getirdiğimize inanıyoruz. Bundan sonraki süreçte şehit ve gazilerimize gereken önemi verir. Bu yaşantımıza devam edebiliyorsak, şehit ve gazilerimizin ya canını vermesi ya da vücudundan bir parçasını vatana vermesiyle olmuştur."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.