Konya İl Milli Eğitim Ab Projelerine Devam Ediyor

Konya İl Milli Eğitim Ab Projelerine Devam Ediyor

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa Birliği projelerine hız kesmeden devam ediyor.Litvanya Ulusal Ajansı tarafından 2015 yılı başvuru döneminde kabul edilen "Daha İyi Eğitim - Daha İyi Öğrenme" isi...

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Avrupa Birliği projelerine hız kesmeden devam ediyor.

Litvanya Ulusal Ajansı tarafından 2015 yılı başvuru döneminde kabul edilen "Daha İyi Eğitim - Daha İyi Öğrenme" isimli Erasmus+ KA2 Stratejik Ortaklıklar Projesinin açılış toplantısı, bir otelde gerçekleştirildi. İki yıl devam edecek olan projenin başlangıç toplantısına proje ortakları Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şems-i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Muhammed Hamdi Yazır İmam Hatip Ortaokulu, Litvanya Kaunas Belediyesi Eğitim Kültür ve Spor Bölümü, Kaunas Bölgesi Eğitim Merkezi, GarliavaJonuciai Lisesi ve Zapyskis İlkokulundan temsilciler katıldı.

Öğretmenlerin ve okul idarecilerinin mesleki gelişimlerinin oluşturulacak değerlendirme ve öz değerlendirme araçları sayesinde desteklenmesi, mesleki becerilerinin ve liderlik özelliklerinin arttırılmasına yönelik stratejik adımların atılmasını amaçlayan projenin açılış konuşmasını Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy yaptı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 4 adet Erasmus+ Projesi yürüttüklerini ifade eden Gürsoy, Erasmus+ Programının uygulamaya konduğu 2014 yılından bu yana toplam 2.294.735 Avro hibeyi Konya’daki okullara kazandırdıklarını söyledi. Açılışını yaptıkları “Daha İyi Eğitim - Daha İyi Öğrenme Projesi” sayesinde de iki ülkenin proje ortakları olarak eğitim adına verimli bir çalışma ortaya koyacaklarını sözlerine ekleyen GÜRSOY, Litvanya’dan gelen misafirleri Konya’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.