Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar:

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar:

Kocasinan Belediyesi tarafından Tam Öğrenme Merkezleri Projesi kapsamında öğrencilere materyal dağıtım töreni düzenlendi.Refika Küçükçalık Ortaokulunda düzenlenen törene Kocasinan Belediye Başkanı Ahm...

Kocasinan Belediyesi tarafından Tam Öğrenme Merkezleri Projesi kapsamında öğrencilere materyal dağıtım töreni düzenlendi.

Refika Küçükçalık Ortaokulunda düzenlenen törene Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, ilçe milli eğitim müdürleri, Refika Küçükçalık Ortaokulu Müdürü Mehmet Baran ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Öğretmenler dört saatlik bir Fen Bilgisi dersinden sonra o dört saatlik verdiği konunun ne derece anlaşılıp anlaşılmadığıyla alakalı kısa bir değerlendirme testi yapıyor. Ondan sonra üniteyle, dönemle ve yılsonuyla alakalı periyodik değerlendirme süreçleri var. Eksiklikleri de hafta sonu kurslarıyla ilave derslerle bu konulardaki eksiklikleri tamamlamaya yönelik çalışmalardan müteşekkir bir projedir. Bu projemiz bizim bölgemizde yapılan yenilikçi projelerin bakanlığımız tarafından birinci olarak seçilmiş bir projedir. Muhtemelen Türkiye genelinde de birinci olacaktır. Ahmet Çolakbayrakdar’a eğitim camiası adına teşekkür ediyorum. Sekizinci sınıf öğrencilerimizin kendi bölgesindeki yaklaşık 7 bin 800 öğrencimizin tamamına bu eğitim imkanından faydalanma fırsatını verdik. Bugün de bunun dağıtımını yapacağız” diye konuştu.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise, “Birçok proje yapıyoruz. Sahada birçok çalışma yapıyoruz ama benim en çok heyecanlandığım ve mutlu olduğum projeler gençlerimiz için yapılan ve eğitim için yapılan projelerdir. Tam öğrenme seti TEOG sınavına girecek öğrencilere katkı olması açısından yapılmış bir projedir. Geçen yıl bizim bölgemizde pilot olarak Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından birkaç okulumuzda denemiş, neticesi alınmış matematiksel olarak da yüzde 55 gibi bir oranda faaliyetlerle de başarı elde edilmiştir. Oradaki öğrencilerimiz tam öğrenme setiyle tanışmadan önceki durumları ile setle tanıştıktan sonra eğitim düzeyinde yüzde 55 gibi bir başarı elde edilmiştir. Bölgemizde 8. Sınıfta eğitim gören yaklaşık 7 bin öğrencimize bu seti dağıtıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.