Kocabaş Ve Gürlek’e Yeni İçme Suyu Hattı Yapılıyor

Kocabaş Ve Gürlek’e Yeni İçme Suyu Hattı Yapılıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Kocabaş ve Gürlek Mahallesi’nin su sıkıntısına son veriyor.Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Honaz ilç...

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Kocabaş ve Gürlek Mahallesi’nin su sıkıntısına son veriyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Honaz ilçesinin Kocabaş ve Gürlek Mahallesi’nde yaşanan içme suyu sıkıntısına son vermek için çalışma başlattı. Kocabaş Mahallesi’nin içme suyunun yetersizliği, Gürlek Mahallesi’nin ise içme suyunun İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe uygun olmaması nedeniyle başlatılan çalışma kapsamında ilk olarak sondaj projesi gündeme geldi. Dereçiftlik Mahallesi yakınlarında açılan sondajla Kocabaş ve Gürlek Mahallelerine içme ve kullanma suyunun sağlıklı bir şekilde temini amacıyla çalışma başlatıldı.

DESKİ Genel Müdürlüğü’nün başlattığı proje ile içme suyu sondaj kuyusu açılarak 14lt/sn su temin edildiği, 15 bin metre yapılması planlanan içme suyu hattının büyük bölümünün tamamlandığı belirtildi. Proje kapsamında 2015 yılı içerisinde Kocabaş Mahallesi’ne 2 bin metreküplük yeni içme suyu deposu yapılacağı ifade edilirken, içme suyu sondajı açılacağı da kaydedildi. Sondaj kuyularının enerji nakil hattı ve trafolarının da yenilenmesi için çalışma başlatıldığı açıklandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentteki alt yapı ihtiyacını karşılamak üzere bir çok çalışma başlattıklarını belirterek, pek çok bölgede yıllar önce yapılan içme suyu hatlarının değiştirildiğini söyledi. Başkan Zolan, ihtiyaç olan bölgelerde yeni sondaj ve hat döşendiğini ifade ederken, Honaz ve Gürlek’teki 15 bin metrelik hattın tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti. 2015 yılı içinde yapılacak depo ve diğer çalışmalarla birlikte projenin tamamlanacağını belirten Başkan Zolan, vatandaşların daha kaliteli suya kavuşacağını söyledi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.