Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci:

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci:

Kırşehir Belediyesi tarafından Dünya Bankası finansmanı ile yapılan Kırşehir Su Temini Sistemi’nin Rehabilitasyonu ve Scada Kurulumu Projesi’nin devam ettiğini Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci...

Kırşehir Belediyesi tarafından Dünya Bankası finansmanı ile yapılan Kırşehir Su Temini Sistemi’nin Rehabilitasyonu ve Scada Kurulumu Projesi’nin devam ettiğini Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı açıklama ile bildirdi.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Bahçeci, "156 kilometre çeşitli çaplarda şebeke boru döşemesi işinde 140 kilometre boru imalatı 3 adet yeni su deposunun yapılması işinde tüm imalatlar tamamlanarak hizmet verebilecek aşamaya gelmiştir. Yakın bir tarihte şehir merkezinde bulunan Ankara Caddesi, Terme Caddesi, Atatürk Bulvarı, Lise Caddeleri’nde boru döşeme işleri başlatılarak yaklaşık 1 ay içerisinde tamamlanacaktır." dedi.

Mevcut 7 adet su deposunun rehabilitasyon işlerinin büyük oranda tamamlandığını anlatan Bahçeci, "Bu imalatlar kapsamında bulunan ve halen şehrin mevcut sisteminde yaklaşık yüzde 65 oranında bir bölgeyi besleyen şehitlik Mevki’nde 5 bin Metre küplük su deposu kısmen yıkılarak yenilenmiştir. Tüm mekanik ekipmanları, elektrik sistemleri değiştirilerek yenilenmiştir. Kındam Mevki’nde bulunan iki adet su deposunda ciddi su kaçakları tespit edilerek bu kaçakların önlenmesi çalışmaları planlanmış ancak bu çalışmaları su ihtiyacını yoğun olduğu yaz aylarında yapılmayarak bekletilmiştir. Süre olarak birer haftalık sürelerde tamamlanacak olan bu imalatlarda bu depoların besleme alanlarında yaşayan vatandaşların minimum seviyede etkilenerek yapılmasına uğraşılmıştır. Yeni döşenen şebeke borularının sisteme alınıp hizmete verilme işleri Kervansaray Mevki’nden başlatılarak hızla devam etmektedir. Bu mevkide vatandaşlar kısmen yeni sistemden su almaya başlamıştır." diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.