Kenti Yaşayarak Bilenlerden Öğreten Eğitim Programı

Kenti Yaşayarak Bilenlerden Öğreten Eğitim Programı

İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi tarafından, bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan ve temel hedefi öğrencilere kenti gezerek öğretmek olan “Birleşmiş Kentler Okulu” programı, “K...

İstanbul Aydın Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi tarafından, bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan ve temel hedefi öğrencilere kenti gezerek öğretmek olan “Birleşmiş Kentler Okulu” programı, “Kentin Serüveni” başlığı ile 07 Kasım-26 Aralık tarihleri arasında sekiz hafta boyunca her Cumartesi günü İstanbul’un farklı semtlerinde ve farklı tarihi mekânlarında gerçekleşecek.

Proje kapsamında yaşadığımız kenti anlama ve kodlarını çözümlemeye dayalı kültür, sanat, mimari, din, tarih, medeniyet, turizm ve benzeri konularda birçok sanatçı, fikir önderi, akademisyen ve uzman, öğrenciler ile İstanbul’un değerli mekânlarında bir araya getirilecek. Hem gezip hem şehre dair her şeye tanıklık edecek öğrenciler, farklı mekânlarda aralarında pek çok akademisyen, sanatçı, yazar, gazetecinin olduğu 50 kadar konuşmacıyla birebir tanışıp, onların deneyimlerinden faydalanma ve onlarla bir araya gelme imkânı bulacak. Katılımcılar, interaktif bir şekilde gerçekleşecek Kentin Serüveni Programı’nda, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi ve Subyan Mektebi, Türk İslam Eserleri Müzesi, Darülaceze, Pera Müzesi, Şişli Belediyesi Kuştepe Roman Sanat Evi, Galata Mevlevihanesi, Okçular Tekkesi, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, Kültür Kenti Vakfı, Beyoğlu Öğretmeni, TÜRSAB, İFSAK gibi şehrin özel mekânlarında konuşmacı ve konuklarla bir araya gelecek. Programda, kente dair konuların gidilen mekânların tarihi ruhuyla birleşerek katılımcılarda unutulmaz deneyimler bırakması bekleniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.