KAYSO Başkanı Büyüksimitçi, "Meclis listemizde ve Meslek Komitemizde yüzde 50 değişiklik oldu"

KAYSO Başkanı Büyüksimitçi, "Meclis listemizde ve Meslek Komitemizde yüzde 50 değişiklik oldu"

Kayseri Sanayi Odası'nda yönetim ve meslek komitesi seçimi sabah saatlerinde başladı.

Kayseri Sanayi Odası'nda yönetim ve meslek komitesi seçimi sabah saatlerinde başladı. Oyunu kullanan ve seçime tek aday olarak giren Mehmet Büyüksimitçi, "Meclis listemizde ve Meslek Komitemizde yüzde 50 değişiklik oldu" dedi.

Sabah saatlerinde başlayan oy kullanma işlemine sanayiciler ilgi gösterdi. Bin 416 üyeden 949 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu seçimlere tek aday olarak giren Mehmet Büyüksimitçi, Meclis Başkanı Abidin Özkaya ile birlikte oyunu kullandıktan sonra açıklama yaptı.

Büyüksimitçi, "Bugün Odalar ve Borsalar Birliği'ne bağlı tüm odaların seçimin başladığı gündür. 1 Nisan ile 9 Nisan arasında Odalar ve Borsa seçimlerinin tamamının bitirilmesi gerekiyor. Önceden söylediğimiz gibi 6 ay oda seçimleri ertelendi. 1 Nisan itibariyle biz de seçimimizi yapıp bir an önce asıl işimize dönmek için bugün burada Sanayi Odası'nda seçimimizi gerçekleştiriyoruz" dedi.

"Burada bizim en büyük amacımız sanayinin dertlerine ve sıkıntılarına çözüm bulmak ve onların dertlerini sıkıntılarını Ankara'ya ve çeşitli platformlara taşımak için meslek komitelerini ve meclis üyelerini seçiyoruz" diyen Büyüksimitçi, "Odalar ve Borsalar Birliğindeki seçimler oldukça demokratik ve tüm meslek komitelerinin mesleklerin eşit temsil edildiği şeklinde olmaktadır. Bizde meslek komitemizi ve meclis üyelerimizi seçerken onlarla istişare ederken elimizden geldiği kadar eşit temsil konusuna hassasiyet gösterdik. Burada önemli olan sektörlerimiz ve önemsiz olan sektörlerimiz diye bir ayrım yapmadık. Kayseri'de bulunan bütün sektörlerin temsili bizim için önemlidir. Geçtiğimiz meclis listemizde ve meslek komitemizden yaklaşık yüzde 50 civarı bir değişiklik oldu. Kendisi devam etmek istemeyen ve yorgun hisseden kıymetli büyüklerimiz ve ağabeylerimiz arkadaşlarımız oldu. Onların yerine biz bu dönemde başka arkadaşlarla devam ediyoruz. Burada mesele Türk Sanayisine katkı vermektir. Bu amaçla hızlıca çalışmalarımıza devam edeceğiz. Burada en önemli özelliğimiz birlikte ve beraber olmamızdır. Seçimlere tek listeyle girdik. Allah'a hamdolsun birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel çalışmalar yapıldı" dedi.

51 Meclis Üyesi ve 121 Meslek Komitesi'nin seçiminin yapılacağı seçimlerde oy kullanma işlemi akşam saat 17.00'a kadar devam edecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.