Kars’ta Kaldırım Sorununa Belediye Son Noktayı Koydu

Kars’ta Kaldırım Sorununa Belediye Son Noktayı Koydu

Uzun yıllardan beri Kars’ta devam eden kaldırımların işgali sorununa belediye son noktayı koydu.Belediye Başkan Vekili Hüseyin Polat, Belediye Başkan yardımcıları ve zabıta müdürüyle birlikte esnafla...

Uzun yıllardan beri Kars’ta devam eden kaldırımların işgali sorununa belediye son noktayı koydu.

Belediye Başkan Vekili Hüseyin Polat, Belediye Başkan yardımcıları ve zabıta müdürüyle birlikte esnafları ziyaret ederek kaldırımlara konulan malzemelerin kaldırılması istedi. Kaldırım ve caddelerin işgaliyle ilgili Cumartesi gününden itibaren belediyeden uyarıcı anonslar yapılacağını ifade eden Başkan Vekili Hüseyin Polat, esnafların mağdur olmamaları için yapılan uyarıları dikkate almaları gerektiğini vurguladı.

Bundan sonra kaldırım işgallerine taviz vermeyeceklerinin altını çizen Başkan Vekili Hüseyin Polat, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kaldırımlarla ilgili yazılı ve görsel medyada çıkan haberler belediyemizde değerlendirildi. Yapılan değerlendirme sonucu ilgili belediye başkan yardımcıları ve zabıta müdürümüz ile birlikte bir takım yaptırıcı kararlar aldı. Bundan sonra kaldırım işgallerine müsaade edilmeyecektir. Yasal düzen içerisinde çalışmalar yürütülecek. Uyarılara uymayanlara gerekli cezalar verilecek. Kısa zaman içerisinde kaldırım işgallerine son vereceğiz” dedi.

Başkan yardımcıları ve zabıta müdürünün esnafları ziyaret ettiğine dikkat çeken Polat, esnafların yasal hakkı olan 80 santim kaldırım işgallerine müsaade edileceğini ancak işgaliyenin abartılmasına müsaade etmeyeceklerini belirten Hüseyin Polat, “İlgili başkan yardımcımız, zabıta müdürümüz ile toplantıdan sonra esnafları ziyaret etti. Kaldırımları işgal eden esnaflara gerekli sözlü uyarılarda bulundular. Yarından itibaren anonslarla duyurulacak. Bu konuda çalışmalarımız devam edecek. Pazartesi gününden itibaren de uyarılara uymayarak kaldırımları işgal edenlere cezai işlem yapılacaktır. Yani esnafımızın kaldırım işgalinden vazgeçmesi lazım. Geçmediği takdirde kararımızı almışız bundan sonra taviz vermeyeceğiz” diyerek esnafları uyardı.

Daha sonra zabıta ekipleri tek tek esnafları ziyaret ederek kaldırımlarla ilgili bilgilendirdi. Zabıta ekipleri esnaflara kaldırımlarda teşhir amaçlı 80 santimi geçmeyecek şekilde malzemelerinden teşhir edebileceklerini belirttiler.

malzemelerin kaldırımlardan kaldırılması konusunda esnafa yardımcı da olan zabıta ekipleri, yayaların haklarına saygılı olunması gerektiğini de vurguladılar.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.