Karesi Belediyesi’nden Doğalgaz Sobası Yardımı

Karesi Belediyesi’nden Doğalgaz Sobası Yardımı

Karesi Belediyesi, doğalgaz için başvuru yapan ancak maddi imkansızlık nedeniyle gaz alamayan ailelere destek oluyor. Yardıma muhtaç 20 ailenin evine doğalgaz sobası kurulduğunu kaydeden Karesi Beledi...

Karesi Belediyesi, doğalgaz için başvuru yapan ancak maddi imkansızlık nedeniyle gaz alamayan ailelere destek oluyor. Yardıma muhtaç 20 ailenin evine doğalgaz sobası kurulduğunu kaydeden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, proje kapsamında 500 ailenin evini ısıtmayı planladıklarını, bunun kömürün zararlarını önlemek açısından da önemli olduğunu ifade etti.

Karesi Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ’doğalgaz sobası dağıtım’ projesi kapsamında, 500 ailenin evini ısıtmayı planlıyor. Proje kapsamında harekete geçen Karesi Belediyesi, ilçede 20 ailenin evine doğalgaz sobası kurdu. Belediyeye, muhtarlıklara ve BALGAZ’a başvuru yapan ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle doğalgaz kullanamayan aileler değerlendirmeye alınırken, evler ekipler tarafından gezilerek, doğalgaza ihtiyaçları olup olmadığı tespit ediliyor.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "İlçemizde yaşayan, özellikle yardıma muhtaç ve kömür kovasını kaldıramayan yaşlı vatandaşlarımız belediyeye gelerek doğalgaz sobası talebinde bulundu. Belediye encümenimiz muhtarlıklara ve belediyeye yapılan başvuruları incelemeye aldı. Daha hızlı ilerleyebilmemiz için BALGAZ’a başvuru yapıp, evinin önüne kadar gaz gelen aileler tespit edildi. Ciddi anlamda yardıma muhtaç ve teknik açıdan uygun olan 20 eve doğalgaz tesisatı ve sobasını kurduk. Bu soba sayesinde vatandaşlarımız evlerinde ısınıyor" dedi.

Ayrıca vatandaşları doğalgaza teşvik ederek, Balıkesir’de kömür kullanımının çevreye verdiği zararları da en aza indirmeyi planladıklarını açıklayan Başkan Yılmaz, "Şehirlerin coğrafi yapısını veya konumunu değiştirmek mümkün değil. Bu nedenle çağdaş, bilimsel çözümler üretmek gerekmektedir. Yoksul yurttaşlara destek verilecekse, doğalgaz da yardım unsurlarının başında olmalıdır. Aksi halde akciğer hastalıkları ve kanserle boğuşan yoksul toplumlar oluşacak" diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.