“kadın Gözüyle Afyonkarahisar” Projesi İhsaniye-döğer Etabı İle Devam Etti

“kadın Gözüyle Afyonkarahisar” Projesi İhsaniye-döğer Etabı İle Devam Etti

Afyonkarahisar’da geçtiğimiz aylarda başlatılan ve fotoğraf meraklısı kadınların katıldığı “Kadın Gözüyle Afyonkarahisar” projesi İhsaniye-Döğer etabı ile devam etti.Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Poli...

Afyonkarahisar’da geçtiğimiz aylarda başlatılan ve fotoğraf meraklısı kadınların katıldığı “Kadın Gözüyle Afyonkarahisar” projesi İhsaniye-Döğer etabı ile devam etti.

Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile İhsaniye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen proje hakkında bilgiler veren kurs eğitmeni Arif Yavuz, projenin İhsaniye-Döğer etabının başladığını kaydetti. Proje kapsamında 14 kadının sabah saatlerinde İhsaniye ilçesine giderek Frig Vadisi başta olmak üzere bir çok doğa ve tarih fotoğrafı çektiğini ifade eden Yavuz, “Kadınlarımıza fotoğraf çekim tekniklerini öğreterek, hem kendilerine bir hobi edindirmek hem de sosyal çevrelerini, yaşamlarını arşivlemelerine yardımcı olmak amacıyla projeye başlamıştık. Fotoğraf eğitimi ve fotoğraf hobileri sayesinde kadınlarımızın, gözlemleme, farkına varma ve algılama güdülerini geliştirmek bilgi aktarımı ile birlikte beceri kazandırmak, ilgi ve yetenekleri geliştirmek, bireyde var olan yaratıcılık yeteneğini açığa çıkararak, topluma yapıcı, yaratıcı ve üretici kişiler kazandırmak, sanatsal ve kültürel alanda yeni ürünler ortaya çıkaran kadınlar yetiştirmek projemizin amacı. İl merkezi ve ilçe genelindeki 14 kadına ‘Fotoğraf Çekimi’ kursu veriliyor. Kurs sonunda kursiyerlerin çektiği fotoğraflardan oluşan bir karma sergi düzenlenerek ilimiz ve ilçelerimizde, diğer illerimizde ve 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) sergilenmesi faaliyetlerini içermektedir” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.