İzmir Ekonomi Üniversitesi ile EGİAD arasında eğitimde iş birliği

İzmir Ekonomi Üniversitesi ile EGİAD arasında eğitimde iş birliği

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener ile Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Aydın Buğra İlter arasında, EGİAD...

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener ile Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Aydın Buğra İlter arasında, EGİAD üyeleri ve EGİAD üyelerinin sahibi olduğu şirketlerdeki çalışanların yüksek lisans eğitimi alması için protokol imzalandı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ)'nin eğitimdeki öncü rolü iş dünyasına da yansıdı. Bu kapsamda, üniversite ile EGİAD arasında eğitimde iş birliği protokolü imzalandı. Törende imzalar, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı olan ve aynı zamanda İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığını yürüten Mahmut Özgener ile Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Aydın Buğra İlter arasında atıldı. Atılan imza ile birlikte hayata geçen protokol ile EGİAD üyeleri ve EGİAD üyelerinin sahibi olduğu şirketlerdeki çalışanların yüksek lisans eğitimi alabileceği, yüzde 25 indirimden faydalanabileceği belirtildi.

İZTO ve İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mahmut Özgener, ülkenin geleceğinin temellerinde akademinin, üniversitenin, bilimin olması gerektiğini belirterek, "Dünyada teknolojinin ve ekonominin hızla geliştiği şu günlerde hedeflerimizi bilimin ışığında koymazsak sadece kent ve ülke olarak kaybolur gideriz. EGİAD yenilikçi, girişimci, inovasyona değer veren yapısıyla kentimizin en önemli sivil toplum kuruluşları arasında yer alıyor. EGİAD'ın çalışmalarını yakından takip ediyor ve destekliyoruz. 650'e yakın üyesiyle kentimizin donanımlı iş insanları olarak hizmet ediyor" dedi.

Daha önce tüm İzmirlilere oda üyeleri aracılığıyla tüm sektörlere; eğitimin, gelişimin, birlikte oluşturulacak projelerin parçası olma çağrısında bulunduğunu anımsatan Başkan Özgener, "Bu çağrı Ege Genç İşadamları Derneği tarafından yanıt aldı. EGİAD ile bugün bilimin ışığında bir protokole imza atıyoruz. Protokol doğrultusunda, EGİAD üyeleri ve EGİAD üyelerinin sahibi olduğu şirketlerde çalışanlar üniversitemizde yüksek lisans eğitimi alacak. Lisans eğitiminin bayrağını ileri taşıyan yüksek lisans eğitimine ayrı bir önem veriyoruz. 43 yüksek lisans ve 9 doktora programında bugün 558 öğrencimize eğitim sağlıyoruz. Eğitim dilimizin İngilizce olduğu yüksek lisans programlarımızda Türkçe opsiyonlarımız da bulunuyor" diye konuştu.

EGİAD Başkanı ve İEÜ Mütevelli Heyet Üyesi Aydın Buğra İlter de, İzmir Ekonomi Üniversitesi'yle her zaman paydaş olduklarını belirterek, "Girişimcilik konusunda beraber çalışmalar yapıyoruz. Dolayısıyla imzalanan bu protokol; akademik çalışmalar, girişimcilik, staj imkanları akademi, sanayi işbirliği konusunda da süreç ve işbirliği hızlandırılacaktır" diye konuştu.

İEÜ Mütevelli Heyet Salonu'nda gerçekleştirilen törene Başkan Özgener ve İlter'in yanı sıra İEÜ Genel Koordinatörü Prof. Dr. Murat Borovalı, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan, ve İEÜ Mütevelli Heyet Üyeleri katıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.