İstanbul’a yeni hayvan bakımevi ve gömü alanı

İstanbul’a yeni hayvan bakımevi ve gömü alanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz hayvan bakımevlerine bir yenisini daha ekliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz hayvan bakımevlerine bir yenisini daha ekliyor. Pendik-Tepeören'de hayata geçirilecek Hayvan Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı yanında yeni bir hayvan gömü alanı da hizmete giriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 7 bin 650 hayvan kapasiteli, 6 adet hayvan bakımevine bir yenisini daha ekliyor. Pendik-Tepeören'de hizmete girecek bin 240 hayvan kapasiteli yeni Hayvan Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanı yakında hayvan kabulüne başlayacak.

Hayvanlara aşılama, kısırlaştırma ve mikroçip uygulamalarının yanı sıra, ortopedik operasyonlar için Osteosentez Ünitesi, Diş Ünitesi (DentiVet), köpek yıkama makinası (DuşPet), muayene ve küçük operasyonların yapılabildiği mobil karavan (VetKabin), ihbarlara hızlı müdahale amaçlı motorize ekip (MotoVet) hizmetleri de verilecek.

'Bahçeli Yaşam Alanı" konsepti ile kurulan Hayvan Bakımevinde; engelli, yaşlı, aşırı zayıf ve küçük ırk köpekler hayatları boyunca kalabilecekler, talep halinde sahiplenilebileceklerdir. Bakımevleri haftanın her günü saat 10:00 ile 15:00 arası ziyarete açık olacak.

Tuzla/Aydınlı Hayvan Bakımevi kompleksi ve içinde yeralan Tuzla-Aydınlı Hayvan Gömü Alanı, yeni Hal Proje Alanında kalması sebebiyle gömüye kapatılacak. İstanbullar bundan sonraki hayvan gömülerini yeni oluşturulan Pendik/Tepeören Gömü Alanına yapabilecek. Gömüye kapatılan eski gömü alanı proje kapsamında yeşil alan olarak korunacak.

Tuzla/Aydınlı'daki eski Gömü Alanında kalan mevcut gömülerin isim ve ölüm tarihlerini içeren plaket, sahiplerinin talepleri halinde, yeni oluşturulan gömü alanındaki Anı Duvarına ücretsiz olarak asılabilecek.

1 Kasım 2017-Çarşamba günü itibariyle, yeni oluşturulan Tepeören Gömü Alanına yapılacak hayvan gömüleri için, Anı Duvarına Plaket Asım İşlemi ise, yine hayvan sahibinin talebi doğrultusunda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisince onaylanmış Ücret Tarifesi üzerinden yapılabilecek. Anı Duvarına asılacak plaketlerden elde edilen gelir yine Sahipsiz Hayvanlara yönelik çalışmalarda kullanılacak.

Hayvan Gömü Hizmetleri daha önce olduğu gibi ücretsiz olarak verilmeye devam edecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.