İsmob’da Yeni Dönem

İsmob’da Yeni Dönem

Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından yıllardır düzenlenen Türkiye’nin ve dünyanın en önemli mobilya fuarı İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB), önümüzdeki yıldan itibaren İMOB adıyla Mobilya San...

Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından yıllardır düzenlenen Türkiye’nin ve dünyanın en önemli mobilya fuarı İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB), önümüzdeki yıldan itibaren İMOB adıyla Mobilya Sanayicileri ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) tarafından organize edilecek.

MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, Türkiye’nin en önemli fuarı olan İSMOB’un 2016’dan itibaren İMOB ismi ile açılacağını söyledi. Güleç, MOSDER’in MOSFED çatısı altından ayrıldığını, Türkiye’nin mobilya sektörüne yeni bir çıkış kazandırmak için çalışmalar yapacaklarını bildirdi.

Güleç, "MOSDER sadece bir dernek, dolayısıyla problem yok. Biz fuarımızı bağımsız yapacağız. MOSDER’e başarılar diliyorum. Büyük mobilya fuarını biz yapacağız. İki yıldan bu yana İSMOB olarak faal olan fuarın ismini orijinal hale getireceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren İMOB adı altında fuarı açacağız. Yıllardan bu yana İMOB olarak açılıyordu. Önümüzdeki yıldan itibaren de CNR’da aynı tarihte orijinal ismiyle İMOB olarak yapacağız" dedi.

Güleç şunları söyledi:

"MOSDER’de 50 veya 60 mobilyacı var. Bu 50-60 mobilyacının haricindeki Türkiye genelindeki mobilyacılar bizim üyemiz. MOBSAD, İMOS, Kayserili mobilyacıların, MOBDER birçok mobilya derneğinin üyeleri bizim üyemiz. MOSDER’in üyelerinin yarısı da başka dernekler aracılığıyla federasyonumuza üye. Mesela ben hem İMOS’un üyesiyim, hem de MOSFED’in. MOSDER’in üyelerinin yarısı da yine federasyona bağlı. Yani üye sayımız 500’ü geçiyor."

Fuarın orijinal ismi olan İMOB’u kendi bünyelerinde yapacaklarının altını çizen MOSFED Başkanı Ahmet Güleç, “Onlar TÜYAP gibi bir fuar alanında daha erken tarihte yaparız diyorlar. Onların bileceği iş. MOSDER, federasyon çatısından ayrılmak istedi. Biz birlik beraberlikten yana olmamıza rağmen onlar ayrılmak istedi. Hayırlısı olsun. Zorla güzellik olmuyor" şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.