İslahiye ‘de Ana Sınıfı Kur’an Kursu Büyük İlgi Görüyor

İslahiye ‘de Ana Sınıfı Kur’an Kursu Büyük İlgi Görüyor

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde ana sınıfı öğrencileri için düzenlenen Kur’an-ı Kerim kursu, büyük ilgi görüyorİslahiye Müftülüğü tarafından 4-6 yaş çocuklar için ’Ana Sınıfı Kur’an kursu veriliyor. İ...

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde ana sınıfı öğrencileri için düzenlenen Kur’an-ı Kerim kursu, büyük ilgi görüyor

İslahiye Müftülüğü tarafından 4-6 yaş çocuklar için ’Ana Sınıfı Kur’an kursu veriliyor. İlçe Müftüsü Ramazan Dolu, 9 mahallede 150 öğrencinin bulunduğu anasınıfı Kur’an-ı Kerim kurslarını ziyaret ederek, kurs hakkında bilgi aldı. Uygulanan program çerçevesinde Kuran-ı Kerim öğretimi, namaz kılma, sure ezberleme, hadis ezberleme, Esma-ül Hüsna ve Peygamberimizin Hz Muhammed’in hayatı gibi temel dini bilgiler ve çocukların sosyal gelişiminde etkili olan çizgi çalışması, dikkat gelişimi, boyama, kes yapıştır gibi uygulamalar ile değerler eğitimi ve sosyal etkinlikler yer aldığı belirtildi. yeni uygulama ile çocukları küçük yaşlarda hem okul fobisini yenmek hem de Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslüman’ın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğretildiği kaydedildi. Kur’an-ı Kerim okumaya geçen çocukların da ödüllendirildiği belirtilen programa ailelerinin de katılımı sağlandığı anlatıldı. İlçe Müftüsü Ramazan Dolu ise çalışmalardan memnuniyetini dile getirdi. Dolu, "Gaziantep ve İslahiye de okul öncesi eğitim istenilen seviyede değil. Avrupa’da bu seviye yüzde yüzdür yani yüz öğrenciden tamamı okul öncesi eğitime gitmek zorundadır Ancak Gaziantep’te okul öncesi eğitim yüzde 62 oranlarında yer alıyor. Bu oran İslahiye de aynıdır. Gaziantep okul öncesi eğitimde 81 il baz alındığında Hakkari ve Şırnak ile son üç ilin arasında yer alıyor. Bu da çok üzücü bir durumdu. bu oranı yeni programla, İslahiye de biraz yükselttik İslahiye de 7 ayrı mekanda 9 sınıfımız ve 150 öğrencimiz bulunuyor. Kısa zamanda bu sınıfları açtık ancak vatandaşların çok yoğun bir talebi bulunmaktadır ve önümüzdeki eğitim öğretim yılında sınıf sayımızda daha da artışlar olacaktır" dedi.

Müftü Dolu, kurslarda Eğitim Milli Eğitim Müdürlüü’ne bağlı okul öncesi eğitimde verilen her dersin de yer aldığını kaydetti. Dolu, eğitim programını ise Diyanetin çizdiği çerçevede, Milli Eğitim müdürlüğü ile koordineli bir bir şekilde sürdürüldüğünü de sözlerine ekledi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.