İlköğretim Okulunda Kızılay Etkinliği

İlköğretim Okulunda Kızılay Etkinliği

29 Ekim 4 Kasım Kızılay Haftası münasebetiyle Kızılay Adıyaman Şubesi tarafından Adıyaman Namık Kemal İlköğretim Okulunda Kızılay Haftası kutlandı.Namık Kemal İlköğretim Okulunda Kızılay Haftası münas...

29 Ekim 4 Kasım Kızılay Haftası münasebetiyle Kızılay Adıyaman Şubesi tarafından Adıyaman Namık Kemal İlköğretim Okulunda Kızılay Haftası kutlandı.

Namık Kemal İlköğretim Okulunda Kızılay Haftası münasebetiyle yapılan etkinliğe Kızılay Adıyaman Şube Başkanı Bekir Uyanık, Namık Kemal İlköğretim Okulu Müdürü İsmet Kaya, Kızılay görevlileri ve okul idaresi katıldı.

Etkinlik kapsamında Kızılay’ı anlatan şiirler okunup resimler yapılırken, yapılan yarışmada derece alan öğrencilere Kızılay Şube Başkanı Bekir Uyanık ve okul idaresi tarafından çeşitli hediyeler verildi. Yarışmada derece alan öğrencilere verilen hediyeler sonrası okul öğrencilerine Kızılay’ı anlatan boyama kitapları ve broşürleri dağıtıldı.

Yapılan etkinlikle alakalı açıklamalarda bulunan Kızılay Adıyaman Şube Başkanı Bekir Uyanık: “Bilindiği gibi Kızılay haftası her yıl 29 Ekim 4 Kasım tarihleri arasında kutlanmaktadır. Burada bütün anaokullarımızı, ilköğretim ve orta öğretim okullarımızı ziyaret ederek onlara afiş ve ya broşür vererek Kızılay haftasını kutlamalarını ve Kızılay hakkında bilgilenmelerini sağladık. Bugün de Namık Kemal İlköğretim Okuluna geldik. Ve okul idaresi tarafından Kızılay’ı anlatan resim ve şiir yarışmaları düzenlendi. Düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında derece elde eden öğrencilerimize bizler çeşitli hediyeler verdik öğrencilerimizi ödüllendirdik. Öğrencilere Kızılay’ın Türkiye’de ve dünyada yaptığı çalışmaları anlattık. Çocuklarımız bizlerin geleceğidir, bizler tecrübelerimizi gençlerimize çocuklarımıza anlatarak geleceğimizi onlara emanet edebiliriz. Çocuklarımıza afetten korunmanın yollarını, afet öncesi ve sonrası yapmaları gereken faaliyetleri öğretmekteyiz. Bizler, bu konuda okul idaresine ve çocuklarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.