İhh’dan Bursa’ya Afet Kordinasyon Merkezi

İhh’dan Bursa’ya Afet Kordinasyon Merkezi

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İHH Bursa Afet Koordinasyon Merkezi’ni inceledi.Bursa’da 4 bin 200 metrekarelik alana inşaatı devam eden İHH Bursa Afet Koordinasyon Merkezi’ni gezen B...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İHH Bursa Afet Koordinasyon Merkezi’ni inceledi.

Bursa’da 4 bin 200 metrekarelik alana inşaatı devam eden İHH Bursa Afet Koordinasyon Merkezi’ni gezen Başkan Altepe, “Bu merkezdeki depolama alanında toplanan yardımlar bütün felaket bölgelerine ulaştırılacak. Bu merkez Bursa’mıza değer katacak” dedi.

İHH Bursa Başkanı Hüseyin Kaptan’dan merkez hakkında bilgi alan Altepe, “Her zaman bizlerle birlikte olan kurum ve kuruşlardan biri de İHH İnsani Yardım Vakfı. Dünyanın neresinde mazlum varsa ve sıkıntı varsa koşuşturan önemli bir kuruluş. İHH, Marmara bölgesindeki merkezi Bursa’ya kuruyor. DOSAB’dan tahsis edilen 4 bin 200 metrekarelik arsaya yapılan bu tesis tam bir koordinasyon merkezi olacak. Bu merkez her türlü eğitimin verildiği, dünyaya Bursa’ya ve çevre illerimizde her türlü desteği sağlayacak çalışmalar ve faaliyetlere ev sahipliği yapacak. Bunlar Bursa’dan yönetilmiş olacak. Bu merkezdeki depolama alanında toplanan yardımlar felaket bölgelerine ulaştırılacak. Bu merkez Bursa’mıza değer katacak” diye konuştu.

Kaptan ise, "Türkiye’de 1999 Marmara depreminden sonra devlet ve sivil toplum kuruluşları depreme daha hazır hale geldi. İHH 140 ülkede faaliyet gösteren bir kuruluş. Bu yaptığımız faaliyetlerin içerisinde Marmara bölgesi depreme karşı öncelikli bir bölge. İstanbul’a daha yakın ulaşım için Bursa’yı düşündük. Merkezde eğitim salonlarından konferans salonlarına, misafirhaneden afet koordinasyon edilebilecek odalarına ve bin kişiye yemek çıkabilecek yemekhane mevcut. Binada acil durumda kullanabileceğimiz malzemelerin bulunduğu bir depo da var” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.