Hüzeyme Yeşim Koçaka birincilik ödülü

Hüzeyme Yeşim Koçaka birincilik ödülü

Yazarımız Hüzeyme Yeşim Koçak, İLESAM ve AKÇAĞ Yayınevi işbirliği ile düzenlenen yarışmada, roman birincilik ödülü aldı

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ve AKÇAĞ Yayınevi'nin, Türk Edebiyatına yeni eserler ve isimler kazandırmak, Türk Edebiyatına ve Türk kültürüne hizmet etmek amacıyla 2010 yılında düzenlediği Roman-Hikâye ve Şiir (Kitap Dosyası) yarışmasının ödül töreni Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

 

İLESAM Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, 300 eserin katıldığı yarışmanın ödül töreninde  AKÇAĞ  Yayınevi'nin Edebiyatımıza ve sanatçılara verdiği desteğin çok anlamlı olduğundan bahsederek  2011 yılı içerisinde AKÇAĞ Yayınevi  ile  ortak çalışmaların devam edeceğini, bu sefer  de  bilim ve akademik eserlerle ilgili bir kitap dosyası yarışmasının hayata geçirileceğinin  müjdesini  verdi. Parmaksız, yarışmaya eser gönderen bütün sanatçılara, jüri üyelerine ve  törene katılan herkese teşekkür etti.

 

Daha sonra sahneye gelen aralarında Yazarımız Hüzeyme Yeşim Koçak’ın da bulunduğu ödül sahipleri,  törende bulunan İLESAM Yönetim Kurulu Üyelerinden ve İLESAM'ın değerli büyüklerinin ellerinden ödüllerini alırken AKÇAĞ Yayınevi’nin sahibi Ahmet Hikmet Ünalmış da para ödüllerini kendilerine takdim etti.

 

Duygulu anlar yaşanan törende Hüzeyme Yeşim Koçak ve diğer ödül sahipleri, yaptığı konuşmalarda, yarışmayla ilgili his ve düşüncelerini, İLESAM ve AKÇAĞ'a teşekkürlerini ifade etti.

 

Yazarımız Hüzeyme Yeşim Koçak'a "roman birincilik ödülü",  Prof. Dr. Süleyman Hayri Bolay tarafından verildi. Ödül töreninin ardından hazırlanan resepsiyon sonrasında; Hüzeyme Yeşim Koçak ve yarışma birincileri Akçağ Yayınevi'nin standında, okur ve sevdiklerine kitaplarını imzaladı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.