Hizmet İçi Bilgilendirme Eğitimi Verildi

Hizmet İçi Bilgilendirme Eğitimi Verildi

Battalgazi Belediyesi personeline yönelik “TSEN ISO 9001 2008 Kalite Yönetim Sistemi” hizmet içi bilgilendirme eğitimi yapıldı.Battalgazi Belediyesi personeline yönelik “TSEN ISO 9001 2008 Kalite Yöne...

Battalgazi Belediyesi personeline yönelik “TSEN ISO 9001 2008 Kalite Yönetim Sistemi” hizmet içi bilgilendirme eğitimi yapıldı.

Battalgazi Belediyesi personeline yönelik “TSEN ISO 9001 2008 Kalite Yönetim Sistemi” hizmet içi bilgilendirme eğitimi, Battalgazi Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Hizmet içi bilgilendirme eğitimine, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve belediye çalışanları katıldı. Hizmet içi bilgilendirme eğitiminin açılış konuşmasını yapan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kalite standartlarının önemine dikkat çekti. Gürkan, "ISO-9000 kalite belgesi ile ilgili Malatya’nın tanışması kamu kuruluşları bazında ilk bizimle olmuştur. 2000 yılında kamu kuruluşlarında Türkiye’de TSE İSO 9000 Kalite Belgesi ilk alan kamu kuruluşu Malatya İş Kur Müdürlüğü’dür” dedi.

Başkan Gürkan, “Türkiye’de İş Kurumları arasında ISO 9000 Kalite Hizmet Belgesi alan kurum Malatya İş Kurumu’dur. Demek ki bizler çalışırsak, başarı elde edebiliriz. Ama çalışırken kendi işimizi iyi öğrenmemiz lazım. Türk Standartları Enstitüsü adı üstünde standartları belirleyen bir kuruluştur. Yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde kamu kuruluşları ve özel sektörün bir standardı oluşturulmuş. Bu standartlara uygun hizmet verme yönteminin usul ve esaslarına da ISO 9000 Kalite Sistemi diyoruz. Buna bir anlamda müşteri memnuniyeti de diyebiliriz. Bizlerde belediye hizmetlerini yaparken, belirlediğimiz standartlar ölçüsünde vatandaşa hizmet verme gibi bir sorumluluğumuz var. Vatandaşa hizmet verirken, belirlediğimiz standartlarda değiştirmemiz gereken kısımlara da revizyon diyoruz. Bunun için vatandaşların görüşlerine sık sık başvuracağız. Bunu yapmadığınız zaman da gelişmeyi ve değişimi gerçekleştiremezsiniz. Hizmetleriniz klasik olur. Olduğunuz yerde sayarsınız. Sizler yaptığınız işlerle mükellefsiniz. Bizler sonuç odaklı çalışmak zorundayız. Bahanelerle iş yapmamak, yeteneksizliğin ta kendisidir. Her bahane yeteneksizliğin bir göstergesidir” şeklinde konuştu.

Başkan Gürkan’ın yaptığı konuşmanın ardından Battalgazi Belediyesi Kalite Uzmanı Çağatay Demirel ve Ayşe Boztaş tarafından “TSEN ISO 9001 2008 Kalite Yönetim Sistemi” hakkında bilgilendirme yapıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.