Haydi, Hayber Kalesini Kuşatmaya

Dünya tarihinde hiç bir dönemde bu kadar zulüm ve haksızlık ile birlikte koyu bir karanlık çökmemişti insanlığın üzerine. Tarihte hiç olmadığı kadar katmerlenmiş, cilalanmış bir işgal, ihanet ve katliam ile birlikte insanlık sapkınlık batağında çırpınmaktadir. İslam ümmeti ise kederlenmiş bir vaziyette en korkunç cehalet çağını yaşamaktadır. Adeta cilalı taş devrini yaşamaktadır.  Aydınlık güneş olan islamin evrensel hak ve adalet anlayışı yeryüzünden silinmiş. Çünkü islami düşünce zihinlerden ve hayatlardan uzaklaşmış bulunmaktadır. Küresel zalimler zihinleri modernizm ile cilalayıp dünya üzerinde kendi hakimiyetlerini kurmak için yine müslümanların dağınık ve parçalanmış halinden, gaflet uykusundan faydalanmaktadır.

**

Başta kudüs olmak üzere tüm işgal coğrafyasında, mazlum beldelerde yahudilerle mücadelede nebevî metod uygulanmadan başarı elde edilemez. O gün yani 1400 yıl önce Hayber kalesine sığınan yahudiler yiyecek ve içecek stok ederek peygamber efendimizin kuşatmayı kaldırıp gideceğini düşünüyorlardı. Akıllarınca kaleleri çok sağlamdı, sarp ve kayalıktı, yüksek bir yerdeydi. Ok atılsa geri dönüp geliyordu. Taş atılsa yetişmiyordu. Hayber Kalesi yıkılmıyor ve feth edilemiyordu.

İslam ordusu kararlı bir şekilde günlerce bekledi, kaleyi kuşatma altında tuttu. Ama Yahudiler can korkusu ile kalelerinden çıkmıyorlardı. Müslümanların yiyecekleri ile  beraber moralleri de bitmek üzereydi.

**

Epeyce uzun bir bekleyişten sonra Peygamber Efendimiz (sav) yeni bir strateji geliştirdi.

Kaleyi besleyen tüm hayat damarları kesilecekti. Bunun için yahudilere ait tüm hurma ağaçları kesildi. Hayber yahudilerinin ekonomisi böylece kökünden kurutulmuş oldu. Servetleri bitirilmiş oldu. Gelecekle ilgili bütün hayalleri devrilmiş oldu. Çünkü yahudi için para, servet, zenginlik demek, herşey demekti. Ağaçlar kesildikçe artık onlar için direnme umudu da kesiliyordu. En sonunda anlaşma yapıp alabildikleri kadar yükle birlikte Hayberi terk edip gitmek zorunda kaldılar. Böylece yahudiler yaptıkları ihanetin sonunda zorla sürgün edilip başka yerlerde yaşamak için bölgenin dışına çıkarıldılar. Çünkü yahudi hep haindir ve ancak zorbalıktan anlar.

 

Şimdi yeniden hayber kalesini kuşatmanın zamanı gelmiştir. Tüm müslümanlar tel avivi işgal etse yahudi ne kadar dayanabilir? Şimdi yahudinin tüm dünya üzerindeki hurma ağaçları konumunda olan ürünlerini kesmenin, fabrikalarını kapatmanın zamani geldi. Hayber savaşına katılmak istiyorsak herkes yahudi ürünlerini boykot edip tel avivi kuşatmalıdır. Lanetlenmiş yahudi bu kutsal coğrafyadan sökülüp atılmalıdır. Yahudiyi besleyen tüm hayat damarları kesilmelidir. Hurma ağaçlarının kesilmesi, hayberin kuşatılması da göstermektedir ki israil yumuşaklıktan, sözden anlamaz. Ancak zor kullanmaktan, zorbalıktan anlar. Ona anladığı dilden cevap vermek gerekir.

 

Gerçekci olarak düşünmek zorundaysak hamasetle, sövmekle bir sorun çözülmüyor. Sert sözlerin hiç biri Yahudi’ye ulaşmaz.

Müslümanların evine giren her Yahudi malı, kullandığımız her Yahudi malı, deterjanı İçtiğimiz her yahudi malı, suyu ve diğer ürünler dondurmalar hepsi günümüzde yahudi için bir hurma ağacıdır.

 

Çağdaş küresel yahudilere karşı çağdaş  Hayber savaşına katılmak istiyorsak

elimize boykot baltasını alıp hurma ağaçlarını kesmek için koşma zamanıdır. Durmak ve konuşmak zamanı değil, ayağa kakmak ve eyleme geçmek zamanıdır. Kudüs insanlığın onuru ve direnişidir. Önce Kudüs kurtarılacak sonra diğer bütün ciğerparelerimiz. Kudüs özgür olmadan insanlık asla özgür olamaz. Kudüs kurtarılmadan müslümanların onuru kurtarılamaz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.