Hak-iş’ten Küresel Aktör Olarak G20, L20, Sosyal Politikalar Çalıştayı

Hak-iş’ten Küresel Aktör Olarak G20, L20, Sosyal Politikalar Çalıştayı

Çalıştay HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Biz L20 olarak bu organizasyonun insanı boyutunu, sosyal boyutunu, daha da öne çıkaracak bize yüklediği sorumlulukları gündeme getirerek bir çıktı elde et...

Çalıştay HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Biz L20 olarak bu organizasyonun insanı boyutunu, sosyal boyutunu, daha da öne çıkaracak bize yüklediği sorumlulukları gündeme getirerek bir çıktı elde etmeye çalışacağız” dedi.

HAK-İŞ Konfederasyonu, Türkiye’nin dönem başkanlığını yürüttüğü ve Antalya’da 15-16 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan G20 zirvesi öncesinde ‘Kültürel Aktör Olarak G20, L20, Sosyal politikalar ve HAK-İŞ’ konulu bir Çalıştay düzenledi.

Çalıştay HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın açılış konuşması ile başladı. Arslan, G20 zirvesinin Türkiye’nin başarı öyküsü olduğuna dikkat çekerek, “G20 zirvesine kadar sürecin ne kadar önemli olduğunu açıkçası görüyoruz. G20 Türkiye dönem başkanlığında G20’nin özellikle sosyal politikalar bölümünde yer alan, çalışanların yer aldığı G20 konusunda HAK-İŞ Türkiye’de ki partnerleri ile beraber çalışacağız. HAK-İŞ’in küresel vizyonunun bulunmasından dolayı bu konuları ciddiye alıyoruz. Küresel aktör olarak gelecekte yer alabilmenin yolu bu organizasyonlar da etkin bir şekilde yer almak ve organizasyonlar da yeterince istifade etmek önemli bir husus olarak karşımıza çıkıyor” diye konuştu.

Uluslararası gelişmeleri takip etmek gerektiğini belirten Arslan, “Biz G20’nin ekonomik boyutu, G20’nin kuruluş felsefesi, dünya ekonomisi açısından çok önemli 1 hafta içerisinde ekonominin kalbi Ankara’da atacak. Biz L20 olarak bu organizasyonun insanı boyutunu, sosyal boyutunu, daha da öne çıkaracak bize yüklediği sorumlulukları gündeme getirerek bir çıktı elde etmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

1 Kasım genel seçimlerinin güven ve barış içerisinde yapılmasından memnuniyet duyduğunu kaydeden Arslan, “Cumhuriyetimizin ve milletimizin başarısıdır. Seçim sonuçlarının ortaya çıkardığı gerçekler ise evet, bu toplum istikrardan yana olmuştur. İstikrarın ne demek olduğunu son 5 ay da yaşanan ekonomik gelişmeler, siyasi gelişmeler, yaşadığımız gerginliklere baktığımız zaman Türkiye’nin bölgesinde istikrarlı bir şekilde birlik ve bütünlük içinde olmak zorunda olduğunu gördük” ifadelerini kullandı.

Çalıştay da, Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Yar. Doç. Dr. Neşe Yıldız tarafından HAK-İŞ için hazırlanan ‘Küresel Aktör Olarak G20, L20 ve Sosyal Politikalar’ kitabının tanıtımı yapıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.