HAK-İŞ Başkanı Arslan Gaziantep’te

HAK-İŞ Başkanı Arslan Gaziantep’te

HAK-İŞ ve MÜSİAD, 31 Ocak-03 Şubat 2017 tarihlerinde "İşçi ve İşverenlerin Uyum Kapasitelerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Artırılması Teknik Destek...

HAK-İŞ ve MÜSİAD, 31 Ocak-03 Şubat 2017 tarihlerinde "İşçi ve İşverenlerin Uyum Kapasitelerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Artırılması Teknik Destek Projesi" kapsamında Gaziantep'te 400'ü aşkın işçi ve işverenle buluşacak.

HAK-İŞ ve MÜSİAD, Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanlığı tarafından yönetilen ve AB tarafından finansmanı sağlanan "İşçi ve İşverenlerin Uyum Kapasitelerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Artırılması Teknik Destek Projesi" kapsamında gerçekleştirilen "İş Yaşamı Becerileri Eğitimleri" ile 31 Ocak-03 Şubat 2017 tarihlerinde Gaziantep'te 400'ü aşkın işçi ve işverenle bir araya gelecek. Söz konusu eğitim programının açılışına, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan da katılarak hem projeye hem de çalışma hayatının gündemindeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunacak.

Türkiye'nin en büyük işçi sendikaları konfederasyonlarından HAK-İŞ ve öncü işveren örgütlerinden MÜSİAD'ın ortak faydalanıcısı olduğu Avrupa Birliği'ne Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı - İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı kapsamında yer alan "İşçi ve İşverenlerin Uyum Kapasitelerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Artırılması Teknik Destek Projesi", 18 Nisan 2016 tarihinden beri 15 ilde uygulanıyor.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi koordinasyonunda yürütülen, "İşçi ve İşverenlerin Uyum Kapasitelerinin Sosyal Diyalog Yaklaşımıyla Artırılması Teknik Destek Projesi" kapsamındaki faaliyetler arasında yer alan "İş Yaşamı Becerileri Eğitimleri", 2016 yılı Eylül ayından beri, sırasıyla, Konya, Kayseri, Sivas, Artvin, Trabzon, Antalya, Denizli, İstanbul Anadolu Yakası, Kocaeli, Bursa ve Sakarya illerinin ardından şimdi Gaziantep'te verilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.