Gün kenetlenme günü

Futbol acayip ve hata kabul etmeyen bir oyun. Hata yaptığın anda cezayı kesiyorlar. Bulunduğun yerin, oynadığın oyunun düzeyinin, gücünün ve becerilerinin farkında değilsen hata daha bir yoğunlaşıyor ve istenmeyen gelişmelerle karşı karşıya kalıyorsun. Hele belli bir hedefin varken ve bu hedeften de aldığın kötü sonuçlar nedeniyle uzaklaşıyorsan, direncin daha da düşüyor, motivasyonun kayboluyor ve bir bir eriyorsun.

Aynen Konyaspor gibi.

Aynen Aykut Kocaman gibi.

Aynen Konyasporlu oyuncular gibi.

Halbuki şu Sivas maçı bütün bu olumsuzlukları çöpe atma maçıydı. Bir başınızı kaldırabilseydiniz, bunun arkası mutlaka gelirdi. Sevenleriniz, taraftarlarınız, o tribünde ağlayanlarınız, sizi nasıl sarıp sarmalayacaktı.

Bu hep böyle mi gidecek?

Tabii ki değil.

Seninle birlikte koşan, seninle birlikte deplasmanlara gelen, seninle gülen, seninle ağlayan taraftarların coşkusu, içlerindeki umudu bir görebilseniz, inanıyorum ki olay çok daha farklı yerlere gidecek.

İşler kötü gidince serzenişlerin çoğalması normal. Aykut Hocanın da, yönetimin de, oyuncuların da tartışılmasını anormal karşılamamak lazım.

Konyaspor an itibarıyla karanlık bir tünele girdi...

Bu tünelden çıkar mı?

Kesinlikle çıkar.

Kim çıkarır Konyaspor’u bu karanlık tünelden? Aykut Kocaman başta olmak üzere, oyuncular ve elbette yöneticiler.

Dokuz haftadır debelendiğimiz doğrudur. Dün Avrupa hayalleri kurarken, bugün küme düşme dillendiriliyorsa, fatura sadece hocalara, oyunculara ya da yöneticilere kesilmemeli. Konya’da yaşayan herkes nasibine düşeni almalı!

Bir yerlerde yanlış yapıldığı doğrudur. Ama, bugün şu aşamada yanlışları soruşturmak ya da gündeme getirmek, Konyaspor’a zarar verir. Yanlışlar mutlaka tartışılmalı, sümenaltı edilmemeli, ama bugün değil.

İki kupayı, Avrupa’ya gitmeyi bir tarafa bırakıp, bugüne gelelim. Dokuz haftadır 3 puanı bir arada göremedi bu takım. Ankaragücü maçı bir fırsat. Bu maç için daha çok kenetlenip, destek olmalıyız.

Taraftarlarımız tedirgin ama karamsar değil ve takımı hem içeride hem de dışarıda asla yalnız bırakmıyor. İnadına “Aykut Kocaman” diyor, inadına “Hilmi Kulluk” diyor, inadına “Konyaspor” diyor.

Özellikle Rıza Çalımbay’ın gönderilmesi, Ali Çamdalı’nın getirilmesi, Ali Turan’ın takıma zarar verdiği, Volkan’ın sürekli ilk 11’de oynaması gibi olumsuzluk içeren konular, Konyaspor’un ekmeğine kan doğramaktan başka bir şey değil. Bu tür söylemler camiayı ikiye böler ve bu kulübün bir yerlere gelmesini istemeyenlerin ekmeğine yağ sürer.

Bu kulüpte yıllarca başkanlık yapmış, yöneticilik yapmış insanların, hem Konyaspor’un, hem de Hilmi Kulluk ve yönetiminin başarılı olması için dua ettiklerini mi sanıyorsunuz? Eğer öyle düşünüyorsanız, inanın ki ya çok iyi niyetlisiniz ya da çok safsınız!

Dışarıda olduğu gibi, içeride de, yani bu şehirde de Konyaspor’un başarılı olmasını istemeyen yüzlerce insan var. Onun için, Konyaspor’un gerçek sevenleri, düne takılmadan el ele verip, Hilmi Kulluk ve yönetimi başta olmak üzere, Aykut hocanın ve oyuncuların etrafında kenetlenip, birilerinin heveslerini kursaklarında bırakmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum