Gümüşhane İl Genel Meclisi Kürtün Muhtarlarını Ağırladı

Gümüşhane İl Genel Meclisi Kürtün Muhtarlarını Ağırladı

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı 17 köyün muhtarı devam eden Şubat ayı İl Genel Meclisi toplantılarına katıldı.İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Gene...

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı 17 köyün muhtarı devam eden Şubat ayı İl Genel Meclisi toplantılarına katıldı.

İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantıda Göndere, Akçal, Kuşluk, Sapmaz, Ekinciler, Tilkicek, Yukarı Karadere, Söğüteli, Yaylalı, Arpacık, Gündoğdu, Beşir, Taşlıca, Kırgeriş, Üçtaş, Çayırçukur ve Günyüzü köyü muhtarları da hazır bulundu.

Özellikle Kürtün’de bulunan iş makinelerinin yenilenmesi ve Yukarı Kürtün grubunda yer alan Dokuz Dönüm bölgesinde ki yolun değiştirilmesini isteyen köylüler adına Taşlıca köyü muhtarı Salim Koca söz aldı.

Koca, çok zor doğal ve tabiat şartlarına sahip olan ilçenin geniş yol ağı olmasına rağmen standartların düşük seviyede olduğunu belirterek, diğer ilçe İl Genel Meclisi üyelerinden Kürtün’e öncelik vermelerini istedi.

Doğal şartlardan dolayı bölgede çalışmanın da çok zor olduğunu dile getiren Koca, özellikle ilçe sınırlarında bulunan Hidro Elektrik Santrallerinin (HES) paylarından ilçe makine parkının yenilenmesini ve Yukarı Kürtün grup yolunda bulunan dokuz dönüm mevkiinde yol güzergahının değiştirilmesi taleplerini iletti.

Kürtün’ün ve diğer tüm ilçelerin sorunlarının mutlak suretle her İl Genel Meclisi toplantısında gündeme geldiğini ve muhtar Koca’nın bahsettiği konuların hepsinin İl Genel Meclisi üyelerinin tamamı tarafından bilindiğini ve gerekli çalışmaların başladığını belirten İl Genel Meclisi Şerif Bayraktar ise “Sıkıntıları biliyoruz. Bahsettiğiniz sorunların çözümü noktasında bir takım tedbirleri de aldık. Önümüzdeki hafta özelikle dokuz dönümdeki yol için Özel İdare Genel Sekreterimiz Ekrem Akdoğan’ın talimatıyla bölgeye etüt proje uzman ekibi de gidecek. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Hep birlikte Kürtün’ün yaşam standartlarını yükselteceğiz.” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.