Gps’li Kıyafetlerle Çocuklar Artık Kaybolmayacak

Gps’li Kıyafetlerle Çocuklar Artık Kaybolmayacak

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe Türkiye’de lider olan Bursalı firmalara ilham veren eğitimler düzenlemeye devam ediyor. Bursa Bebe Çocuk Hazır Giyim ve Çocu...

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe Türkiye’de lider olan Bursalı firmalara ilham veren eğitimler düzenlemeye devam ediyor. Bursa Bebe Çocuk Hazır Giyim ve Çocuk İhtiyaçları Fuarı (Junio Show) ile sektörü buluşturmayı hazırlayan BTSO, dünyada tekstil tasarımı konusunda ilk ‘Trend Book’u yayınlayan Promostyl firmasının trend uzmanlarını sektör temsilcileri ile buluşturdu.

Bebe ve çocuk sektöründe Türkiye’nin üretiminin yüzde 80’ini karşılayan Bursa, BTSO liderliğinde sektörünü güçlendiriyor. Sektörün ihracat potansiyelini artırmak için projeler geliştiren BTSO, Ekonomi Bakanlığı’nın da destekleriyle dünyaca ünlü trend uzmanlarını ağırladı. Dünyada yeni trendleri belirleyen merkezlerden Promostyl firmasının Pazarlama Uzmanı Feriel Keraoui ve Bebe ve Çocuk Giyim Uzmanı Jennifer Dervyn, Bursalı sektör temsilcileri ile buluştu. Programın açılış konuşmasını yapan BTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Kuş, BTSO olarak bölgeyi fuarcılıkta cazibe merkezi kimliğine kavuşturmak için çalıştıklarını söyledi.

DÜNYADAKİ YENİLİKLERİ YAKINDAN TAKİP ETTİLER

Ocak ayında Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği BEKSİAD ve TÜYAP ile işbirliği içerisinde Bursa’da 5 yıl aradan sonra Junio Show Fuarı’nı düzenleyeceklerini dile getiren İsmail Kuş, 13-17 Ocak 2016 tarihleri arasında yapılacak Junioshow Fuarı’nın bebe-çocuk konfeksiyonu sektörü için önemli bir platform olacağını belirtti. Fuar öncesinde trend uzmanları ile buluşan firmaların eğitim sayesinde sektördeki gelişmeleri yakından takip etme fırsatı yakaladığını anlatan İsmail Kuş, “Firmalarımızın dünya ile entegre olmasını istiyoruz. Trend eğitimleri ile firmalarımızın sektörleriyle ilgili daha hızlı adımlar atmasını istiyoruz. Burada edindikleri yeni bilgilerden faydalanarak, kendi projelerinde de kullanmaları sektöre katkı sunacaktır” dedi.

“DÜNYADAKİ FIRSATLARI DEĞERLENDİRİN”

Eğitim kapsamında firma temsilcilerine sunum yapan Promostyl firmasının Pazarlama Uzmanı Feriel Keraoui, Asya, Avrupa ve ABD’deki markaların bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe etkili bir oyuncu olduğunu söyledi. Dünyaca ünlü firmaların başarılarından örnekleri aktaran Keraoui, sektördeki markalaşmanın güçlenmesi için pazarlama ve iletişim tekniklerinin önemli olduğuna dikkati çekti. Keraoui, Uzakdoğu’da Güney Kore ve Çin’in sektörde etkili bir oyuncu olduğunu ifade etti. Çin hükümetinin tek çocuk politikasına son verdiğini hatırlatan Keraoui, Çin pazarının ciddi bir potansiyel taşıdığını vurguladı.

Bebe ve çocuk konfeksiyonu alanında her ülkenin kendine özgü tarzının olduğunu belirten Keraoui, Avrupa ülkelerinde bebe ve çocuk konfeksiyonunda renk tercihinin daha sade olduğunu, uzak doğu ülkelerinin ise daha canlı ve cesur renklerin ürünlerde kullandığını vurguladı. Ebeveynlerin ağırlıklı olarak daha sağlıklı olacağı için ekolojik giysileri satın aldığını söyleyen Keraoui, sektörde farklı yeniliklerin müşteriler tarafından da özellikle rağbet gördüğünü de söyledi.

ÇOCUKLARIN GÜVENLİĞİ İÇİN GPS’Lİ KIYAFETLER GELİŞTİRİLİYOR

Keraoui, bazı ülkelerde ebeveynlerin çocukların güvenliği için GPS sistemli yeni tasarım ürünleri tercih ettiklerini hatırlattı. Her sektörde olduğu gibi bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe de internetin etkili bir alışveriş ve tanıtım platformu olduğunu belirten Keraoui, firmaların internetin nimetlerinden mutlaka faydalanması gerektiğine dikkat çekti. Sosyal medyanın firmaların itibarlarını güçlendireceğini de anlatan Keraoui, “Dünya 10 sene önceki gibi değil. İstediğiniz ürüne çok kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Bu yüzden firmalar, dünyadaki gelişmelerin gerisinde kalmamalı. Sosyal medyayı iyi kullanmalıdır” dedi.

BTSO’da 2 gün uzmanlar tarafından gerçekleştirilen sunumların ardından sektör temsilcisi firmalar workshopta buluştu. Dünyaca ünlü eğitmenler eşliğinde tasarımlarını gerçekleştiren firma temsilcilerini hazırladıkları koleksiyonları Promostyl’e sundu. Değerlendirme sonucunda dereceye girecek tasarımlar, Junio Show Fuarı’nın en prestijli alanlarından biri olan Trend Yarışma Alanı’nda sergilenecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.