Giresun Belediyesi Araç Parkını Güçlendiriyor

Giresun Belediyesi Araç Parkını Güçlendiriyor

Giresun Belediyesi kiralık araç uygulamasını bitirme kararından sonra 32 yeni araç alımı için çalışma başlattı.Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilen yeni araç alımı ile ilgili olara...

Giresun Belediyesi kiralık araç uygulamasını bitirme kararından sonra 32 yeni araç alımı için çalışma başlattı.

Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilen yeni araç alımı ile ilgili olarak, birimler ihtiyaçlarını Başkanlık Makamı’na bildirdi. Yaz mevsimi öncesi alımı planlanan araçların birimlere göre dağılımı şöyle belirlendi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne 3 adet çift kabin kamyonet, İktisat Müdürlüğü’ne 1 adet pick-up, İtfaiye Müdürlüğü’ne 1 adet çift kabin kamyonet, 1 adet kılavuz aracı, 1 adet 24 metre merdivenli itfaiye aracı, Mezarlıklar Müdürlüğü’ne 1 adet çift kabin kamyonet, Zabıta Müdürlüğü’ne 1 adet çift kabin kamyonet, Su ve Kanal İşleri Müdürlüğü’ne 8 adet çift kabin kamyonet, 1 adet pick-up, 1 adet vidanjör, Özel Kalem Müdürlüğü’ne ,1 adet pick-uk, Fen İşleri Müdürlüğü’ne 2 adet pick-up, 2 adet çift kabin kamyonet, tüm birimlerin ortak kullanımı için 6 adet binek araç ve 2 adet panelvan araç alınacak.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, ilk dönemde 34 araç aldığını, yeni alınacak 32 araçla Giresun Belediyesi tarihinde en fazla araç alan başkan olduğunu belirterek kiralık araçların sözleşmesinin 4 ay sonra biteceğini söyledi.

Aksu “Önümüzdeki dönemde kiralık araç kullanmayacağız. 32 yeni araç alarak belediye filosuna katacağız. Kiralık araçlara yılda 1 milyon lira kira ve akaryakıt bedeli ödüyorduk. Bu bedeli yeni araçların alımında kullanacağız. Böylece 3 yıllık kira bedeli karşılığında 32 araç kazandıracağız. Belediyemizin resmi araçları ile hizmetlerin denetimi daha sağlıklı olacaktır. Yeni araçlarla birlikte yaz mevsimine girmeyi planlıyoruz” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.