Gençlik ve Spor Tesisleri

Geçen hafta Meram Belediyesince olumlu ve takdire değer bir işlemine davet edildim.

Görebildiğimiz veya iletilen olumsuzlukları yazarken elbette olumluları da sunmak vazifemiz olmalı.

Şu halimize bakın! Doğuda veya diğer yerlerdeki gençler ya kandırılma yada baskı içinde dağlara giderken…

Bir kısım gençlik de ebeveynleri mi çok zengin veya nasıl buluyorlarsa giderini

Vur patlasın çal oynasın denildiği gibi günlerini diskotek vb.ler de geçirmeleri nasıl karşılarız bilemem.

Bilhassa pek çok yazarın bile değindiği gibi Bodrum, Antalya vb. gibi yerlerde sokaklarda bile ahlaka uygun olmayan yaşamları onları nerelere götürmekte bir bilebilseler.

Bu çeşit Gençlerimiz yanında kendini spor dallarına verenlerimizin istifade edeceği tesisler kurmak onları sağlam gidişli bir hayata bağlamaya çalışmak takdirden geri kalır mı?

Aslında Bu sportif tesis ve düzenlemeler sözüm ona M. E. Gençlik ve Spor bakanlığı ilgililerinindir ama onlar sadece büyük maçlarla uğraşır takımların ilgilileri ve sporcularına getirim sağlamış olurlar

Lafa geldi mi ya ödenek yoktur ya da arazi ve yer!

Peki, belediyelerden yer isteseler de tesis kursalar yapamazlar mı?

Kim uğraşacak canım iş olurunda gidiyor işte!

Hele ki belediyeler bu yönde uğraşı yapmaktan kendilerini de gençliği de mahrum etmiyorlar.

***

Evet, geçen hafta içinde Meram Belediye Başkanı Sayın Dr. Serdar Kalaycı daveti ile şehrin yıllar evveli bir ucu ama şimdi merkezi bile denilecek Osman Gazi mahallesinde gençler için hakikaten yerinde ve güzel inşa edilmiş konforlu kapsamında “Kapalı Halı saha ve Spor Tesisleri”nin açılışına iştirak ettim.

Bu tesis, 5 bin m2 lik arsa tahsisi hariç 1700 m2 yer kaplayan tesis sahası inşaatı için Belediye bütçesinden değil Yap – İşlet, kira öde ve devret usulü ile yapılmış olması da kazançlı bir işlem.

Böyle bir tesisin açılmasında Vali belki başka yerde olabilirdi ama yardımcılarından biri hatta Kaymakam olarak hükümet erkânı ve Büyükşehir ilgileri gelme imkânı bulamamıştı galiba ki göremedim. Hele her yerde bol sevimli konuşmacı Tahir beyefendimizi dinleyemediğime üzüldüm. 

Ama Karatay ve Selçuklu İlçe Belediye başkanları hazır ve nazırlılık yanında konuşmaları ile onu aratmamış oldular.

Yöre halkı ise tören sahasını iğne atsan düşmez hesabı doldurmuştu. Demek ki böyle bir işleme hasret idiler ki geldiler.

Ya beş yaşından on iki yaşlarına kadar olan kızlı erkekli gençlerimizin Japonların Karate’lerini aratmayarak tekvando ve yaptıkları bir saate yakın gösterileri…

Alkış tufanı içinde hayranlıklarını belirtti izleyenler.

Mümkün olsa da burada Videosunu aldığım resimleri göstersem sizde hak verirsiniz. Ama yinede bir tanesini sunmak isterim.

Açılış konuşmasına ilk başlayan Osman Gazi Mahalle muhtarı böyle bir tesise kavuşturan ve gençlerine sunan başkana teşekkürlerini sunarken

 Meram Belediye Başkanı yaptıkları ve yapacakları yanında bu gibi tesisleri sadece burada değil birkaç yerde daha hizmete sunarak gençliği spor’a teşvik edeceklerini vurguladı.

Keza Karatay ve Selçuklu Belediye Başkanları da kendi mahallerinde bu işlemleri çoğaltacaklarının müjdesini verdiler.

Daha sonra

 
Konuşmalar sonucu tesislerin açılışı yapıldı.

***

Düşündüm. Ne olurdu Doğu illerimizde devletin yaptığını talan ettirenler Belediye olarak bu şekil tesislerle gençlerini dağlara gönderilmesine vesile olup onların hayatını söndürmeseler diye.

Ama nafile inşallah bir gün olur hatalarını anlar bu şenlikli günleri onlarda görürler.

Gençlik için yaptığı bu tesisi bina ettiren Meram Belediye Başkanı Sayın Dr. Serdar kalaycı nezdinde tüm ilgili personeli tebrik eder devamını beklerim.

***

Sağlık ve esenlik içinde sevdiklerinizle yaşam dileğimle…


Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.