Gençlerle Gönül Gönüle

Gençlerle Gönül Gönüle

Düzce İl Müftüsü Selami Emen, “Gençlik bir şelaledir, bir meşaledir ve bizlere Allah’ın emanetidir” dedi.Düzce Müftüsü Selami Emen, gençlerle buluşmak ve onlara dinimizi anlatmak, öğütler vermek, onla...

Düzce İl Müftüsü Selami Emen, “Gençlik bir şelaledir, bir meşaledir ve bizlere Allah’ın emanetidir” dedi.

Düzce Müftüsü Selami Emen, gençlerle buluşmak ve onlara dinimizi anlatmak, öğütler vermek, onları cami ile buluşturmak, camiyi gönüllere nakşetmek için çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu bağlamda Emen Doğanlı Köyünde gençlerle bir araya geldi.

İslam Dininin gençlere verdiği öneme işaret eden Müftü Emen, “Sizler istikbalimizsiniz. Gençlik bir şelaledir, bir meşaledir ve bizlere Allah’ın emanetidir” dedi.

“Dünya tarihine baktığımız zaman önemli birçok olayın genç insanlar tarafından başarıldığını görmekteyiz” diyen Müftü Selami Emen “Babası puta tapmasına rağmen putları kıran, Hanif’liğin temsilcisi, ateşin kendisine gül bahçesi haline geldiği, Allah’a olan bağlılığından dolayı en çok sevdiğini, oğlu İsmail’i Allah yolunda kurban etmekten çekinmeyen, Kabe’nin mimarı, Peygamberlerin babası olarak adlandırılan Hz. İbrahim genç yaşta Peygamber olmuş ve çok büyük işler başarmıştır. Hz. Musa ve Hz. İsa’da genç yaşta Peygamber olmuşlardır. Onlar da Hz. İbrahim gibi Ülül’azm (azim sahibi, büyük sıkıntılara uğramış ve büyük işler başarmış) Peygamberlerdendir ve onlar da insanlık tarihinin yönünü değiştirecek büyük işler yapmışlardır. Kur’anı Kerim Peygamberler hakkında ve onlara verilen büyük işler, mucizeler hakkında yeteri kadar bilgi vermektedir. Bütün Peygamberlerin imamı, tüm insanların ve cinlerin Peygamberi, ahir zaman Nebisi Hz. Muhammed (s.a.s.) de genç sayılabilecek bir yaşta Peygamber olmuş, diğer bütün Peygamberlerin özelliklerini üzerinde toplamış, dünyanın gidişatını değiştirmiş büyük bir Peygamberdir. Peygamber Efendimiz gençlere büyük önem vermiş, onlara güvenmiş ve onlara önemli görevler vermiştir” dedi.

“Gençliğimizin kıymetini bilelim” diyen Emen, “Gençliğimizin kıymetini bilelim ve gençliğimizin hayırlı işlerde, ulvi gayeler peşinde olması için çaba sarf edelim. Böylece hem fert ve hem de ülke olarak huzur ve mutluluğu yakalayabiliriz” diye konuştu. Program karşılıklı fikir alışverişin ardından yapılan dua ile sona erdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.