Gençler Ve Çocuklar Sanatlarını Beyoğlu’ndan Dünyaya Taşıyacak

Gençler Ve Çocuklar Sanatlarını Beyoğlu’ndan Dünyaya Taşıyacak

Dünya çapında bir sanat buluşmasına ev sahipliği yapan Beyoğlu Belediyesi, “İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali” kapsamında binlerce çocuğun ve gencin sanatını İstanbullularla buluşturacak.Beyoğlu...

Dünya çapında bir sanat buluşmasına ev sahipliği yapan Beyoğlu Belediyesi, “İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali” kapsamında binlerce çocuğun ve gencin sanatını İstanbullularla buluşturacak.

Beyoğlu Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek ”İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali” dünyadan ve Türkiye’den binlerce çocuğu, genci sanatla buluşturacak. Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde tanıtımı yapılan Bienal Toplantısına Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Bienal Kurcusu ve Direktörü Palet Kültür ve Sanat Eğitim Derneği (PALETDER) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Selçuk, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Genel Müdürü Mete Meleksoy ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu yıl konsepti “Uyandırma Servisi Günaydın” olarak belirlenen Bienal büyük bir sanat buluşmasına sahne olacak. Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir ay boyunca devam edecek Bienal ile gelecek nesilleri sanatla bütünleştirip gençlerin yeteneklerini keşfetmesine katkı sunulması amaçlanıyor.

“GENÇLER VE ÇOCUKLAR GELECEĞİNİ KEŞFETMEK İSTİYOR”

Gençlerin ve çocukların geleceğini keşfetmek istediğini belirten Başkan Ahmet Misbah Demircan, "Kendilerini, kariyer planlarını, ne iş yaparlarsa başarılı olacaklarını anlayacakları en güzel, en doğru alan sanat hayatı içerisinde kendilerini tanıma fırsatı. Uyandırma servisiyle çocuklara ve gençlere şunu demek istiyoruz, Kültür sanatın farklı disiplinleri ile başarılı olacağını alanları keşfederek, bir anlamda kendinize ayna tutmuş ve bir anlamda gelecekte hangi işi yaparsanız başarılı olacağınızı da öğrenmiş olursunuz demiş oluyoruz” dedi.

“TARIM TOPLUMUNDAN ÇOK ÖTEDEYİZ”

İçinde bulunulan hayatın tarım toplumunun çok ötesinde bir hayat olduğuna değinen Başkan Demircan, “Sanayi devrimin yapıldığı tasarımın, inovasyonun ön planda olduğu, daha fazla geçerli olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Böyle bir dünyada çocuklarımızı kültür hayatının içinde geliştirmek bizim de en önemli görevlerimizin başında geliyor” şeklinde konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.