‘geleceğini Tasarla’ Projesine Gençlerden Büyük İlgi

‘geleceğini Tasarla’ Projesine Gençlerden Büyük İlgi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Geleceğini Tasarla Projesi2 kapsamında ‘Bilgisayar Okur Yazarlığı’ ve ‘Eğitmen Eğitimi’ programı düzenlendi.D...

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Geleceğini Tasarla Projesi2 kapsamında ‘Bilgisayar Okur Yazarlığı’ ve ‘Eğitmen Eğitimi’ programı düzenlendi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde düzenlenen "Geleceğini Tasarla Projesi" kapsamında "Bilgisayar Okur Yazarlığı" ve "Eğitmen Eğitimi" çalışmaları yapıldı. Habitat Bilişim Akademisi kapsamında Kent Konseyi binasında gerçekleştirilen “Bilgisayar Okur Yazarlığı” ve “Eğitmen Eğitimi" programına gençlerin ilgisi yoğun oldu. Geleceğini Tasarla Projesi Master Eğitmeni Ali Türel, eğitimlerin 81 ilde yapıldığını ifade ederek, "Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Microsoft Türkiye ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği toplumun farklı kesimlerinin bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak ve Türkiye’nin e-dönüşümüne destek vermek temel vizyonu ile Türkiye’nin 81 ilinde ortak sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirmeye devam etmektedir. Ortak olarak geliştirilen Geleceğini Tasarla Programı ile de eğitim, girişimcilik ve istihdam olmak üzere 3 ana odak alan üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir" dedi.

Programın Denizli’deki ev sahipliğini Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin yaptığını kaydeden Türel, "Microsoft eğitmenleri tarafından verilen eğitimleri başarıyla tamamlayan adaylara eğitim sonunda katılım belgeleri verilmiştir. Eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar Eğitmen Belgesini alarak proje kapsamındaki eğitmenler arasına katılacaklardır. Bu kapsamda eğitmen arkadaşlara, temel bilgisayar kullanımı, internet güvenliği eğitimi, Windows ve Office programlarını kapsayan eğitim verilmiştir. Bu sürede ayrıca eğitmen adaylarımıza eğitim metotlarının öğretilmesi ve eğitim simülasyonlarının yaptırılması sağlanacaktır" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.