Geçici İşçilere Kadro Verilmesi Talebi

Geçici İşçilere Kadro Verilmesi Talebi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir İl Başkanı Ayhan Sezer, Eskişehir Şeker Fabrikası’nda uzun yıllar geçici işçi statüsünde çalışanlara kadro verilmesi gerektiğini belirtti.MHP İl Başkanı Ayha...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir İl Başkanı Ayhan Sezer, Eskişehir Şeker Fabrikası’nda uzun yıllar geçici işçi statüsünde çalışanlara kadro verilmesi gerektiğini belirtti.

MHP İl Başkanı Ayhan Sezer, işçilerin kadroya alınmama sebeplerinin açıklanmasını isteyerek, kadrolu eleman çalıştırılmadan üretimin düşük kapasitede yapılmasının, dış ülkelere bağımlılığı artırdığını öne sürdü. Sezer, “Eskişehir Şeker Fabrikası bünyesinde sayıları 140’ı bulan, yıllar boyunca söz ve vaat verilen ama bir türlü kadroya alınmayan, geçici işçi statüsünde, kadrolu işçi görev ve sorumluğunda çalıştırılan işçilerin, AK Parti hükümeti tarafından bir an evvel kadrolarının verilmesi, bu işçilerin aileleri ile beraber sıkıntılarının giderilmesi sağlanmalıdır. Ayrıca Şeker Fabrikası’nda verimli ve kapasiteli çalışma için 200-250 kadar teknik personel ihtiyacı varken, kadrolara personel alınmamasının altında yatan maksat, ülkemizin ekonomisi ve toplum sağlığı bakımından son derece endişe vericidir” ifadelerini kullandı.

“YAPILAN İTHALAT SAĞLIĞA ZARAR VERİCİDİR”

Ayhan Sezer, yeterli şeker üretimi olmamasının ülkeyi ithalata zorladığını ve ithalattan sağlanan maddelerin vatandaşın sağlığını tehlikeye soktuğunu iddia etti. Sezer açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Personel istihdamını gerekli seviyede sağlamayarak şeker fabrikalarının üretim kapasitesinin altında çalıştırılması, temel gıda maddesi olan şeker ihtiyacının başka yollardan karşılanmasına gidilmesi için ortam oluşturmaktadır. Şeker fabrikalarının bu şekilde, üretim kapasitesi altında çalıştırılması ile ortaya çıkan şeker ihtiyacı, ithalat yolu ile sağlanan, sağlığa zararlı olduğu kabul edilen, tatlandırıcılar ile karşılanmaya çalışılmaktadır. Bu durum hem ülke ekonomisinde dışa bağımlılığı artırmakta, hem de insanlarımızın sağlığını tehlikeye sokmaktadır."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.