Gaziantep’te İkamet Edenlerde İlk Sırayı Şanlıurfa Doğumlular Aldı

Gaziantep’te İkamet Edenlerde İlk Sırayı Şanlıurfa Doğumlular Aldı

TÜİK Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Gaziantep’te başka illerden en çok Şanlıurfa iline kayıtlı vatandaşın ikamet ettiği bildirildi.TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü Gaziantep, Adıyaman ve Kilis ili so...

TÜİK Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Gaziantep’te başka illerden en çok Şanlıurfa iline kayıtlı vatandaşın ikamet ettiği bildirildi.

TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü Gaziantep, Adıyaman ve Kilis ili sonuçlarının da değerlendirildiği açıklamada Gaziantep’te başka illerden en çok Şanlıurfa iline kayıtlı vatandaşın ikamet ettiği belirtildi. Açıklamada Gaziantep’te 221 bin 546 Şanlıurfa iline kayıtlı kişinin ikamet ettiği ifade edilirken, Şanlıurfa’nın ardından sırasıyla Kilis, Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Siirt illerinin yer aldığı bildirildi. Kilis’e kayıtlı 99 bin 287, Kahramanmaraş’a kayıtlı 64 bin 855 ve Adıyaman’a kayıtlı 63 bin 214 kişi Gaziantep’te ikamet ediyor. Adıyaman’da ikamet edenlerin kayıtlı olduğu iller incelendiğinde ise, Adıyaman’ı da kendi ilinden sonra en çok tercih edenler Şanlıurfa iline kayıtlı vatandaşlar. Adıyaman’da Şanlıurfa’ya kayıtlı 6 bin 165, Malatya’ya kayıtlı 5 bin 906, Kahramanmaraş’a kayıtlı 3 bin 212 ve Gaziantep’e kayıtlı 3 bin 57 kişi ikamet ediyor. Kilis’i kendi ilinden sonra en çok tercih edenler Gaziantep iline kayıtlı vatandaşlar. Kilis’te Gaziantep’e kayıtlı 5 bin 555, Hatay’a kayıtlı 2 bin 102, Şanlıurfa’ya kayıtlı 1 307 ve Kahramanmaraş’a kayıtlı 1 240 kişi ikamet ediyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.