Gazi Devlet Hastanesi Çalışanlarından Fidan Dikim Etkinliği

Gazi Devlet Hastanesi Çalışanlarından Fidan Dikim Etkinliği

Samsun Gazi Devlet Hastanesi çalışanları, ‘sağlıklı yaşamak için daha fazla yeşillik’ düşüncesiyle Samsun Orman Fidan Müdürlüğü’ne fidan dikti ve tohum ekti.Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ma...

Samsun Gazi Devlet Hastanesi çalışanları, ‘sağlıklı yaşamak için daha fazla yeşillik’ düşüncesiyle Samsun Orman Fidan Müdürlüğü’ne fidan dikti ve tohum ekti.

Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mahmut Ulubay, hastane çalışanlarıyla beraber Samsun Orman Fidan Müdürlüğü’ne giderek kızılçam dikimi ve akçaağaç ekimi etkinliği gerçekleştirdi. Orman Fidan Müdürlüğü’nde çalışan personel tarafından hastane çalışanlarına önce tohum ekiminin ve fidan dikiminin nasıl yapılacağı gösterildi. Hastane çalışanları, uzmanlardan öğrendiği gibi tohumları toprağa ekti, fidanları da yeni yerlerine dikti. 65 hastane personelinin katıldığı etkinlikte 75 adet tohum ve 75 adet fidan toprakla buluşturularak, büyütülmek üzere Orman Fidan Müdürlüğü’ne verildi.

Orman Fidan Müdürlüğü’ndeki etkinliğe Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Dursun Mehmet Mehel, Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mahmut Ulubay, Orman Fidanlık Müdürü Oğuz Döner ve hastane çalışanları katıldı.

Etkinlik sonrası açıklamada bulunan Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Dursun Mehmet Mehel, “Fidan dikme etkinliğine bizi de davet ettiler. Burada bulunan alanları gezdik. Çok güzel yeşillikler oluşmuş. Bizim de bir katkımız olsun diye fidanlarımızı 1’er, 2’şer diktik. İnşallah bunlar büyür. Gelecek nesillere yeşil alanlar bırakmış oluruz” dedi.

Daha sağlıklı bir yaşam için daha çok yeşilliğe ihtiyaç olduğunu belirten Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi Üroloji Uzm. Dr. Mahmut Ulubay, “Fidan dikme fikrini Orman ve Fidanlık Müdürü Oğuz Bey bize önerdi. Biz de hayatı boyunca bir fidan dikemeyen insanlar var diye düşündük. Burada bu fırsatı vererek bunu başarmış olduk. Sağlıklı yaşamak için daha fazla yeşilliğe ihtiyacımız var. Bunun için de bu etkinliğimizi gerçekleştirdik” diye konuştu.

Ekilen tohumlar 1 sene sonra dikilmeye hazır hale gelecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.