Foça’da Engelli Vatandaşlar İçin Bir Araya Geldiler

Foça’da Engelli Vatandaşlar İçin Bir Araya Geldiler

İzmir Bakırçay Havzası İlçe Belediyeleri Engelli Birimi Sorumluları, Foça’da bir araya gelerek engelli vatandaşlar için yapılan çalışmalar ve yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.İzmir Bakırça...

İzmir Bakırçay Havzası İlçe Belediyeleri Engelli Birimi Sorumluları, Foça’da bir araya gelerek engelli vatandaşlar için yapılan çalışmalar ve yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

İzmir Bakırçay Havzası İlçe Belediyeleri Engelli Birimi Sorumluları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Birimi Müdürü Mahmut Akkın başkanlığında Foça’da buluştu. Toplantıda, ebgelli vatandaşlar için yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi. İlçede ilk defa geniş katılımlı engelli birimleri toplantısında, tüm İzmir’i kapsayacak bir yol haritasının hazırlanması gerektiği belirtildi.

Toplantıya katılan Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, engellilerin öncelikli gereksinimlerinin tespit edilmesi gerektiğini ifade etti. Demirağ, engellilere yönelik çalışmaların İzmir Büyükşehir öncülüğünde tüm ilçeleri kapsamasının gerektiğini vurguladı. Demirağ, "Engelli vatandaşlarımızın ulaşımlarını sağlayabilmek için engelli araçlarına ihtiyaç var. Bu araçları her ilçe belediyesinin tek tek alması olanaksız. İzmir Büyükşehir Belediyesi toptan alarak ilçelere aktarabilirse Türkiye’de bir ilke imza atmış olur. Böylece araçlar daha ucuza elde edilmiş olur" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.