Fırtınada hasar gören Koşuyolu Parkı yeniden yeşillendi

Fırtınada hasar gören Koşuyolu Parkı yeniden yeşillendi

Geçtiğimiz aylarda yaşanan şiddetli fırtına nedeniyle Koşuyolu Parkı'nda çok sayıda ağaç devrilmişti.

Geçtiğimiz aylarda yaşanan şiddetli fırtına nedeniyle Koşuyolu Parkı'nda çok sayıda ağaç devrilmişti. Kadıköy Belediyesi devrilen ağaçların yerine yeni ağaçlar dikerek parkı yeniden yeşillendirdi.

Geçtiğimiz aylarda yaşanan şiddetli fırtına Kadıköy Koşuyolu Parkı'nda çok sayıda ağacın devrilmesine sebep olmuştu. Fırtına sonrası havadan çekilen görüntülerle parktaki hasar gözler önüne serilmişti. Kadıköy Belediyesi devrilen ağaçların yerine, 75 adet çınar ve ıhlamur ağacı dikti. Koşuyolu Parkı'ndaki ağaç dikimine Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu'nun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Ağaç dikimine katılan kadın ve çocuklar "çorbada bizimde tuzumuz olsun" diyerek ellerine kürekleri alıp ağaç köklerine toprak atarak ağaçları toprakla buluşturdu.

'Yıkılan ağaçlarımızın iki misli ağaç dikiyoruz'

Olumsuz hava şartları ve sürekli olarak değişmekte olan iklim değişikliğine değinen Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "Yaşanan dolu ve kasırga felaketinden sonra burada çok sayıda ağacımız kırıldı. Bunların yerine iki misli daha güzel ağaçlar diktik. Bu kentin parklar ve spor alanlarıyla anılmasını istiyoruz. Kentler insanların yaşayabilecekleri mutlu alanlara dönüşsün. Biz Kadıköy Belediyesi olarak bunlara dikkat ediyoruz, ağaçlarımızı dikmeye de devam edeceğiz" diye konuştu.

'Parkımız yeniden yeşillenecek'

Yaşanan fırtına sebebiyle yıkılan ağaçlara çok üzüldüğünü ifade eden Serpil Kemiksizoğlu isimli vatandaş ise "Buradaki Çok güzel bir park yarısı yeşilliksiz ağaçsız kaldı dedim ama sağ olsun Belediye Başkanımızda bunu düşünmüş şimdi yeniden yeşillenecek. Herkes adına çok mutluyum. Çorbada benimde tuzum olsun dedim iki üç kürek toprakta ben atayım dedim, çok güzel oldu" ifadelerini kullandı.

'Yeşil olan beldemizi daha da yeşillendirmeye geldik'

Yeşilliğin içinde kendini huzurlu hissettiğini ifade eden Beyhan Döğer isimli vatandaş ise "Belediyemiz sağ olsun isteklerimize karşılık verdi, biz de ağaçlarımızı dikmeye geldik. Yeşil olan beldemizi biraz daha yeşillendirelim dedik. Korumuz da var burası da var, çocuklarımızla bizim nefes aldığımız, çocuklarımızı büyüttüğümüz bir yer burası. İnşallah yeşiller böyle çoğalarak devam eder. Ağaçları öldürmeyelim, kesmeyelim, ağaçları büyütelim. Çocuklarımız ve geleceğimiz için onlara ihtiyacımız var. Burada oturup iki dakika nefes almak kendini ormanda hissetmek, geçen arabaların sesini duymamak çok güzel" dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.