Fen Bilimleri öğretmenleri ESOGÜ Eğitim Fakültesi’nde buluştu

Fen Bilimleri öğretmenleri ESOGÜ Eğitim Fakültesi’nde buluştu

TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları çağrısı kapsamında desteklenen ve yürütücülüğünü ESOGÜ Eğitim Fakültesi Matematik...

-TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları çağrısı kapsamında desteklenen ve yürütücülüğünü ESOGÜ Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Munise Seçkin Kapucu'nun üstlendiği "Fen Eğitiminde Zenginleştirilmiş Materyal Üretiminde Yenilikçi Yaklaşımlar" isimli projenin açılış töreni ESOGÜ Eğitim Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

18-24 Ağustos 2019 tarihleri arasında ESOGÜ Eğitim Fakültesi ve Eskişehir Bilim Deney Merkezinde gerçekleştirilecek olan proje etkinliğine Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı devlet okullarında ve özel okullarda görev yapmakta olan 35 Fen Bilimleri öğretmeni katılıyor. Üç uzman, 3 rehber ve 10 eğitmenin görev aldığı projede yenilikçi teknoloji uygulamaları olarak ele alınan artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve dijital hologram uygulamalarının Fen Bilimleri öğretiminde kullanımının yaygınlaştırılması amaçlanıyor. Projeye katılan öğretmenlerin yenilikçi teknolojileri tanıma, farklı uygulamaları görme ve deneyimleme fırsatı yakalayacağı düşünülüyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.