Endüstri Mühendisliği Öğrencilerine ‘hoşgeldin’ Toplantısı

Endüstri Mühendisliği Öğrencilerine ‘hoşgeldin’ Toplantısı

Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerine ‘Bölüme Hoş geldin’ toplantıs...

Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerine ‘Bölüme Hoş geldin’ toplantısı düzenledi.

ESOGÜ Suat Mirza Konferans Salonu’nda düzenlenen ve Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof Dr Sermet Anagün, öğretim üyeleri ile öğrencilerin katıldığı toplantının açılış konuşmasını Mühendis ve Mimar Fakültesi Dekanı Prof Dr. Emin Kahya yaptı. Prof Dr. Kahya, 45 yıllık bir fakülte olduklarını belirterek, 10 bölümden oluşan fakültenin 6 bölümünün 80 öncesi kurulduğunu dile getirdi. En çok öğretim üyesinin görev yaptığı fakültelerden birisi olduklarını vurgulayan Kahya, 780 öğrencinin öğrenim yaptığını ifade etti.

Öğrencilere ‘hoşgeldiniz’ diyerek konuşmasına başlayan Makina Mühendisleri Odası Başkanı Hakan Ünal ise, odanın tarihi ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ünal, diğer meslek odalarından farkının daha çok kamusal hizmetlerinin olduğunu ve makina mühendislerinin halkla iç içe olduğunu kaydetti. Hayatın her alanında bulunduklarını, bu yüzden, insanın ve toplumunun sorunları karşısında kendilerini sorumluluk hissettiklerini ifade eden Makina Mühendisleri Odası başkanı Hakan Ünal, “Meslek-meslektaş, ülke ve halkımızın sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar gerçekleştiren birliğimiz ve odalarımız, odalara bağlı şube yönetim kurulları, il-ilçe temsilcilikleri, komisyonlar, işyeri temsilcileri, danışma, onur, denetleme kurulları ve tüm örgütlü üyelerinin çalışmalar hakkında söz hakkının bulunduğu bir kapsayıcılığın demokratik zenginliğine ve denetimine sahiptir. İdari ve mali yapımız yürüttüğümüz kamusal mesleki denetim hizmetlerimize, üyelerimize, çalışanlarımıza ve topluma dönük bir yaklaşımla, her türlü rantçı, çıkarcı yaklaşım ve girişimden korunmuştur” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra öğrencilere ‘hoş geldin pilavı’ ikramında bulunuldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.