Emekliler Derneğinden, Başkan Babaş’a Ziyaret

Emekliler Derneğinden, Başkan Babaş’a Ziyaret

Türkiye Emekliler Derneği Kastamonu Şube Başkanı İsmail Buturoğlu, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a teşekkür ziyaretinde bulundu.Türkiye Emekliler Derneği Kastamonu Şube Başkanı İsmail Buturo...

Türkiye Emekliler Derneği Kastamonu Şube Başkanı İsmail Buturoğlu, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Türkiye Emekliler Derneği Kastamonu Şube Başkanı İsmail Buturoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı ziyaret ederek, emeklilerin ev sahibi olması adına verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Ziyaretin kendisini son derece memnun ettiğini ifade eden Babaş, “Bu proje bizim sosyal belediyecilik anlayışımızın içinde yer alan çok önemli bir proje. Tabi bu projeyle öncelikli olarak hiç ev sahibi olmayan, emeklilerimiz ve dar gelirli vatandaşlarımız düşük bedellerle ev sahibi olacaklar. Kastamonu ziyaretinde TOKİ Başkanımızın da belirttiği gibi, konut projesi sadece emeklilerimize ve dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik bir çalışma olmayacak. Bizim projedeki önceliğimiz hiç ev sahibi olmayanları ev sahibi yapmaktır. Akabinde ise Kastamonuluların tüm konut talebi karşılanacak. Ben tekrardan projenin başta emeklilerimize daha sonrasında ise tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

“BUTUROĞLU VE YÖNETİMİNDEN BABAŞ’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ”

Geçtiğimiz günlerde Kastamonu’ya gelen Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın emeklilere ve dar gelirli vatandaşlara yönelik konutların TOKİ eliyle Kastamonu’da yapılacağının müjdesini verdiğini hatırlatan Başkan Babaş, “TOKİ Başkanı Turan’ın Kastamonu Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında, arazi tahsisi konusunda kendilerinin önünün açılması durumunda ve uygun arazilerin tahsis edilmesi halinde, Kastamonu’daki konut talebinin tamamının karşılanacağını hatırlattı” dedi.

Bu açıklamaların üzerine Belediye Başkanı Tahsin Babaş, TOKİ heyetine Kastamonu’da üç farklı araziyi proje kapsamına alınmak üzere sundu. Bunun üzerine dernek yönetimi ile birlikte yaptığı ziyarette açıklamalarda bulunan Buturoğlu, “Son günlerde emeklilerin gerek gelirlerinin gerekse hayat şartlarının düzeltilmesi konusunda büyük çalışmalar var. Biz emeklilerin haklarını her platformda savunmak üzere görüşmeler yapıyoruz. Bunlar da meyvelerini veriyor. Emekliyi ev sahibi yapma projesi biz emeklilerin umudu olmuştur. Dün de Sayın Valimizin makamına çıkarak kendisine teşekkür ettik. Bugün de şehrimizin yerel yönetimdeki en üst makamı olan Belediye Başkanımızın makamındayız. Kendisine bizleri misafir ettiğinden dolayı ve gerek emeklileri konut sahibi yapma projesine verdiği destekten gerekse sosyal belediyecilik alanındaki önemli atılımlarından dolayı şahsım ve tüm emekliler adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.