Elazığ’da TÜBİTAK yarışmaları tanıtım toplantısı yapıldı

Elazığ’da TÜBİTAK yarışmaları tanıtım toplantısı yapıldı

Elazığ'da lise öğrencilerinin araştırma projeleri ve yarışma sürecinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Elazığ'da lise öğrencilerinin araştırma projeleri ve yarışma sürecinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) koordinatörlüğünde 49'uncusu düzenlenecek olan lise öğrencilerine yönelik yarışmaların tanıtım toplantısı, 18 Aralık tarihinde başlayacak proje başvuruları hakkında bilgilendirmede bulunmak ve başvurular başlamadan önce okullardaki öğretmenlerle bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla Öğretmen Sıdıka Avar Teknik ve Anadolu Lisesi'nde yapıldı.

Yarışmaların 12 bölgede yapıldığını dile getiren TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Türkmen, " Her yıl TÜBİTAK olarak ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik yaptığımız yarışmalarımızda geçen yıl bir değişiklik oldu. Önceleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin koordinatörlüğünde yapılan yarışmalar şimdi üniversite bünyesindeki koordinatörlüklere devredildi. Lise proje yarışmalarının 48'incisi geçen yıl düzenlendi. Bu yıl 49'uncusunu TÜBİTAK olarak düzenleyeceğiz. Mart ayı içerisinde ortaokul ve lise yarışmalarının bölge sergisini Malatya Koordinatörlüğü bünyesinde yapıp, sonraki süreçlerde sergide derece yapmış projelerimizi Ankara finallerine göndereceğiz. Böylece Türkiye çapında gençlerimizi yarışma ortamına tayin edeceğiz" dedi.

Toplantıya TÜBİTAK Malatya Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Malatya Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Emin Çelebi, okul müdürleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.